АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Старовинна піч на території Свято-Троїцького монастиря в с. Межиріч Острозького р-ну Рівненської обл
Пам'ятки
Старовинна піч на території Свят...

Інше
Історична Волинь

У Рівному відкрили меморіальну дошку Ніколаусу Арндту | Друк |
Новини - Пам'ятні дати

Меморіальну дошку архітектору, письменнику, засновнику німецького історичного товариства "Волинь" та патріоту України Ніколаусу Арндту - відкрили у Рівному. Ініціаторами встановлення дошки стали Національна спілка краєзнавців України та нинішні керівники історичного товариства "Волинь" у Німеччині Вальтер Манц та Герхард Кьоніг.
Уродженець Рівного Ніколаус Арндт покинув обласний центр із приходом сюди Радянської влади і переїхав до Західної Польщі. Згодом був мобілізований до Вермахту і брав участь в обороні Берліна. А після війни став пацифістом і допомагав рівнянам з-закордону.

Помер Ніколаус Арндт 2 травня 2016 р. року у Німеччині.

Валерій Вітренко, голова осередку Національної спілки краєзнавців України:
"Приїжджав сюди у цьому році Вальтер Манц. Я йому показував місце. Це будинок на Пушкіна, 5. Тут була німецька лютеранська кірха. Це символічно. Він погодив текст. Його погодили і родичі Ніколауса Арндта. Дошку виготовили на спецкомбінаті у Рівному".

Євген Кучерук: головний лікар Рівненської міської лікарні: "Після розпаду Союзу в рядах перших, хто допомагав Україні - був він. Перший відкривав нам Західну Європу. Він нам допомагав по навчанню наших працівників. Гуманітарну допомогу надсилав. Працював на Україну".

Сфера ТВ. Автор Павло Невесенко. Оператор Віктор Куцевич. 

 


 
Крипта і Черепи: розкрили ще одне Підземелля біля Рівного | Друк |
Новини - Нове
Результати експедиції до Клеванського костелу. На Рівненщині археологи відкопали рештки князів. У підземеллі Клеванського костелу вже тиждень працює 4 осіб.

 До експедиції входять студенти РДГУ, представник від Рівненського обласного краєзнавчого музею та археолог від Острозької академії. Керівник експедиції Олексій Войтюк каже, що перші результати розкопок вже є: 

 
Новий краєзнавчий конкурс: Подорожуйте за туристичними марками | Друк |
Новини - Нове

Портал «Релігійний туризм» разом з міжнародним проектом «Туристичні марки» організовує новий конкурс краєзнавчих матеріалів. Конкурс триває з 13 червня по 31 жовтня 2017 року. Результати конкурсу будуть оголошені на порталі РІСУ у листопаді цього року.

Ми запрошуємо шанувальників туризму рідними просторами України поділитися своїми враженнями від поїздок.

Туристична маркаЖовква

Завдання конкурсу — привернути увагу до української сакральної, історичної, природної спадщини, заохотити інших подорожувати Батьківщиною. А також зацікавити іноземців до туризму Україною, у першу чергу, до сакральних місць нашої країни. Саме це і є також завданням міжнародного проекту «Туристичні марки».

 
Гарбарчук К. Вчителька з Рівненщини знайшла давніше за Пересопницьке Євангеліє — Нобельське | Друк |
Новини - Нове
Це Валентина Тумаш з села Мутвиця Зарічненського району. 

 В Україні добре відоме рукописне Святе Письмо, збережене до наших днів — Пересопницьке Євангеліє, робота над яким тривала впродовж 1556–1561 років. Нині на ньому приймають присягу Президенти нашої держави. А от вчителька з села Мутвиця Зарічненського району Рівненщини Валентина Тумаш віднайшла ще давніше українське Євангеліє — Нобельське — датоване 1520 роком. Вивезена з Полісся святиня зберігається в бібліотеці Академії наук імені Врублевських у столиці Литви — Вільнюсі.

 
Наукова конференція "Волинь в Українській революції 1917-1921 років". | Друк |
Новини - Нове

6 жовтня о 1:00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться наукова конференція "Волинь в Українській революції 1917-1921 років".

 

Програма роботи:
РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ КОНФЕРЕНЦІЇ.
09:00 - 10:00
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
КОНФЕРЕНЦ -ЗАЛА РІВНЕНСЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ.
ВІТАННЯ УЧАСНИКАМ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРЕДСТАВНИКІВ ОБЛАСНОї ТА МІСЬКОЇ ВЛАДИ, КРАЄЗНАВЦІВ ТА МУЗЕЙНИКІВ УКРАЇНИ.
10:00 - 10:20
ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ.
10:20 - 12:00
УКРАЇНСЬКЕ ВІЛЬНЕ КОЗАЦТВО НА ВОЛИНІ У ДОБУ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ.
БОНДАРЕНКО Володимир Григорович - доктор історичних наук, доцент, доцент кафедри українознавства Запорізького національного університету
(м. Запоріжжя).
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 612