АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Історико-культурний заповідник. м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Історико-культурний заповідник. ...
Історична Волинь

Звернення «Центру дослідження і відродження Волині» до ЗМІ щодо нищення стародавнього автентичного українського народного одягу | Друк |
Новини - Нове

Шановні представники засобів масової інформації!

Діяльність нашої організації полягає у дослідженні і відродженні історії, культури, побуту, народних промислів та ремесел Історичної Волині.

 Останнім часом ми зіткнулися з дуже гострою і наболілою проблемою, що стосується нищення стародавнього автентичного українського народного одягу.

 
Климчук А. Єврейська спадщина на Віртуальній мапі політкультурного Рівного | Друк |
Новини - Нове

Цьогоріч в процесі вивчення історії Рівного було розпочато створення віртуальної мапи Політкультурного Рівного. Її було  розроблено на основі дослідження Центру студій політики пам`яті та публічної історії `Мнемоніка` в рамках реалізації проекту `Відродження полікультурності в меморіальному просторі Рівного` за підтримки Rosa-Luxemburg-foundation. Науково-пошукову роботу при підготовці мапи здійснив дослідник історії Рівного Климчук Андрій.

 
Бородинська Л.І. З думкою про майбутнє: Історія церкви євангельських християн-баптистів у м. Костополі | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Бородинська Л. І. З думкою про майбутнє : Історія церкви євангельських християн-баптистів у м. Костополі : З нагоди 90-річчя / Л. І. Бородинська. - Рівне, 2015. - 60 с.

У книзі на основі низки документів та спогадів висвітлено історію однієї з найдавніших і найисленніших громад євангельських християн-баптистів Рівненщини. Церква ЄХБ у м. Костополі, яка почала відлік своєї історії 1925 року пережила час утвердження у міжвоєнному двадцятилітті та переслідування у період атеїзації радянського режиму. Видання збагачене фотографіями, що ілюструють різні періоди діяльності релігійної спільноти.

Зміст

Вступ
Паростки віри
У пустелі безвір'я
На фундаменті віри
Служителі Христа
Список членів церкви ЄХБ у м. Костополі
 
Пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки Рівненської області : Науково-допоміжний бібліографічний покажчик / Рівнен. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. : Л. М. Малишева, Н. М. Кожан ; наук. ред. : О. Л. Промська, О. П. Прищепа. - Рівне : Волин. обереги, 2015. - 186 с.

Науково-допоміжний бібліографічний покажчик присвячений пам'ятникам, пам'ятним знакам, меморіальним дошкам Рівненської області.
У пропонованому виданні з найбільшою повнотою відображені відомості про документи, опубліковані з 1950-х рр. і до теперішнього часу. Вміщено інформацію про пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні та анотаційні дошки, розміщені у населених пунктах відповідно до сучасного адміністративно-територіального піідлу Рівненської області.
Покажчик адресований історикам, краєзнавцям, журналістам, викладачам, студентам гуманітарних вузів, всім, хто цікавиться історією краю, літературним та суспільним життям в історичній ретроспективі.
 
Чобіт Д. Стиборівка : готи та їх нащадки : До питання про населення Волино-Подільського пограниччя II - V ст. н. е. | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Чобіт Д. Стиборівка : готи та їх нащадки : До питання про населення Волино-Подільського пограниччя II - V ст. н. е. / Д. Чобіт. - Броди : Просвіта, 2013. - 352 с.
Готи прибули на землі Волині і Волино-Подільського пограниччя наприкінці ІІ - початку ІІІ ст. н. е. З того часу їх нащадки безперервно проживають у Стиборівці та сусідніх із нею селах.
Факт наявності у Стиборівці потомків готів, які ще у ІІ - ІІІ ст. н. е. заснували тут свою колонію, безперечно матиме непересічне значення для історії, археології, етнографії, лінгвістики, антропонімії, антропології та деяких інших наук.
Із цим періодом на Волині та Поділлі пов'язують зубрицьку (І - ІІІ) і пізньозарубинецьку (І ст. до н.е. - ІІ ст. н. е.) археологічні культури, які,  у свою чергу, є спадкоємцями і продовжувачами традицій зарубинецької культури ІІІ ст. до н.е. - І ст. н. е. Очевидно, щонайменше саме від цього часу і слід вести безперервну історію слов'янського населення Волині, Поділля та усієї України. Хоча є немало даних, які вказують на ще давніший її початок (с.5 даної книги).

Автор добре усвідомлює, що підтвердження його висновків щодо колонії готів у Стиборівці неминуче призведе до суттєвої корекції тверджень деяких археологів про періодичні зміни населення на території сучасної України у зв'язку із зміною археологічних культур у період з І до VII ст. н.е. 

Разом з тим, автор дає собі звіт, що ситуація, пов'язана із готами Стиборівки, не є остаточним і доконаним історичним фактом, він розуміє, що на даний час вона становить собою дуже правдоподібну версію.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 604