АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Різдво-Богородична церква  в с. Мала Глуша Любешівського району Волинської області (1811)
Пам'ятки
Різдво-Богородична церква в с. ...
Історична Волинь

Іващенко О.М. "Пам'ятки і пам'ятні місця історії та культури на Житомирщині (Брусилівський район)" | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Десятий випуск є продовженням висвітлення пам'яток і пам'ятних місць історії та культури Житомирщини, зокрема Брусилівського району. Опис пам'яток і пам'ятних місць базується на архівних матеріалах і подається в алфавітному порядку за назвами сіл, де вони розміщені.
 
Петро Кралюк "Василь Загоровський та його нащадок Єронім" | Друк |
Читальний зал - Культура та мистецтво
Петро КРАЛЮК, доктор філософських наук, професор Національного університету «Острозька академія»
З КНИГИ «М.ГРУШЕВСЬКИЙ. ІЛЮСТРОВАНА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ»У ХVI ст. Волинь у культурному та політичному плані була чи не найбільш розвинутим регіоном України. Не випадково цей край став місцем, де в той час з’явилися оригінальні явища української культури. Це і славнозвісне Пересопницьке євангеліє, на якому зараз складають присягу Президенти України, і перший навчальний заклад вищого типу Острозька академія, перший друкований корпус Біблії церковнослов’янською мовою, і систематичне кириличне друкарство. Волинь того часу дала цілу низку імен видатних діячів культури. Тут було створено ряд цікавих літературних пам’яток. Зокрема, саме в цьому краї відбулося становлення та розвиток полемічної літератури. 
 
Прищепа О. "Вплив нових містоутворюючих факторів на розвиток Славути в другій пол.ХІХ – на поч.ХХст" | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Стаття присвячена аналізу розвитку містечка Славута в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. В ній характеризуються фактори, які сприяли його прискореному соціально-економічному розвитку. Завдяки появі залізничного сполучення, швидкому зростанню промисловості це волинське містечко в зазначений період набуло виразних міських ознак. Вагому роль в подальшому економічному зростанні Славути відігравала особиста зацікавленість його власника кн. Р. Сангушка.

 
КНИГОДРУКАРСТВО НА ВОЛИНІ У ХVІ-ХVIII ст. | Друк |
Читальний зал - Літературне життя
Діяльність Острозької друкарні

Після видання Біблії (1581) та від'їзду І.Федорова до Львова друкування в Острозі на деякий час припиняється. У 1588 р. князь К.-В. К.Острозький передає друкарське обладнання (воно зберігалось у м. Старий Костянтинів на Волині) віленській білоруській друкарні, що належала Кузьмі Мамоничу. Ймовірно, князь Острозький і науково-видавничий колектив мали намір продовжувати друкування своїх науково-богословських праць у Вільні.

 
Віктор Строюк "Етнічні риси та племінна приналежність населення центральних земель Волині у ІХ – ХІ" | Друк |
Читальний зал - Етнографія, фольклор
Етноплемінна приналежність населення на території сучасної України кінця І тис. та першої чверти ІІ тис. загалом вивчена порівняно добре. Відкрито багато нових археологічних пам’яток, в основному з’ясовано характер етнічних процесів.

 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 Наступна > Кінець >>

Сторінка 601 з 609