АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Чайковський Міхал (Михайло) (1804-1886)
Видатні діячі
Чайковський Міхал (Михайло) (180...

Інше
Історична Волинь

Комарницький С., Кобилянський А. Шляхта Волині | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Шляхта ВолиніІсторичний шлях Волинської землі лежить трохи осторонь від решти територій, які входили до складу Галицько-Волинської держави. Тоді як Галицькі, Подільські та Брацлавські терени тільки починали формувати перші феодальні відносини, Волинська земля вже була центром найрозвинутішого на той час союзу слов’янських племен, названого дулібами. Назва племені дуліби дуже стара, вона має свої паралелі як у хорутанських, так і в чесько-моравських дулібах. Вірогідно це був племінний союз, який під час аварської навали та великого переселення народів розпався на чеських дулібів і дулібів у басейні рік Прип’яті і Бугу. В другій половині X століття Баварський анонім та арабські історики називають волинян поряд з бужанами. Головними містами у волинян були Волинь, Червень, Бужськ і Лучеськ, які пізніше стають назвами окремих слов’янських племен волинян, бужан, лучан та населення Червенських городів. «Повість временних літ» теж підкреслює відособлене положення цих земель: «пішов Володимир на ляхів і зайняв їх городи, Перемишль, Червень і інші городи, які і до цього дня є під Руссю».
 
Анатоль Дублянський. ЛУЦЬК. Історичний нарис. 1934 р. | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Початки міста Луцька. Луцьк під владою українських князів. Удільні князі Луцька. Татарська навала. Загальний стан міста за княжої доби.
Перехід Луцька під владу литовських князів. Любарт і його боротьба з Польщею. Витовт. Зїзд монархів у Луцьку. Свитригайло—останній князь Луцька. Упадок Луцька після смерти Свитригайла.
Луцьк під Польщею. Церковні події. Братство. Військо Хмельницького в Луцьку. Боротьба православних з унією. Упадок Луць ка в XVII столітті.
Луцьк під Росією. Світова війна. Луцьк у відродженій Українській Державі.
Історичні памятники в Луцьку. Замок Любарта. Церкви. Костел. Синагога. Кенаса.
 
Турійськ, селище | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Турійщина заселялась у період пізнього палеоліту. Згодом тут, окрім східнослов’янських, з’явились і племена тюркського походження, про що свідчать пам’ятки старовини і топографічні назви деяких населених пунктів, як от: Дуліби, Туричани, Оса. Час заснування самого Турійська достеменно не відомий. Проте археологічні знахідки дають підстави твердити, що люди поселилися тут вже у VI-VII століттях. Як і на територіях ряду сіл, де були виявлені древні городища. А перша писемна згадка про містечко датується 1097 роком у несторівському літописі „Повість временних літ”.
 
Махун С. Злети і падіння славного роду | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Пам’ятний знак князю Дмитру Вишневецькому (Байді)Замки, палаци і церкви Тернопільщини і Рівненщини — справжні діаманти у короні України, клондайк для розвитку туризму. В такому розмаїтті (Острозький замок, монастирі в Межирічах, Дермані, Почаївська лавра, Кременецький і Дубненський замки, магічна Божа гора…) не загубився і розкішний, — попри те, що вигляд має не вельми привабливий, палац князів Вишневецьких. Він розкинувся на берегах мальовничої Горині у містечку Вишнівець. Тиждень тому його тихоплинне життя розворушили сотні учасників фестивалю козацької пісні «Байда» із багатьох регіонів України, заполонивши території парку та палацу. Такої кількості «реєстрових козаків» — як же бути нереєстровим, один Бог знає! — на квадратний метр ми ще не бачили…
 
Українське весільне вбрання Волинської губернії | Друк |
Читальний зал - Етнографія, фольклор


Volod_Volun_povit - ВОЛИНЬ ЗАХІДНА. Кінець XIX - початок XX ст. Весільне вбрання молодих колишнього Володимир-Волинського повіту Волинської губернії, тепер Володимир-Волинського району Волинської області

Автор реконструкції Т. В. Косміна,
Художник 3. О. Васіна
«Мистецтво», 1989 4223411

ВОЛИНЬ ЗАХІДНА. Кінець XIX - початок XX ст. Весільне вбрання молодих колишнього Володимир-Волинського повіту Волинської губернії, тепер Володимир-Волинського району Волинської області

 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 Наступна > Кінець >>

Сторінка 605 з 612