АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Рештки гробниці графів Ворцелів у Степані (XVI ст.). Гробниця зруйнована під час Другої світової війни та в повоєнні роки
Видатні діячі
Рештки гробниці графів Ворцелів ...

Інше
Історична Волинь

Андрія Івченка «Волинь» | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки

Волинь, в історико-географічному сенсі, набагато більша територія ніж нинішня однойменна область України. До неї слід відносити Волинську, Рівненську області, західну частину Житомирщини, північні райони Тернопільщини і Хмельниччини та невеличкі прикордонні райони Польщі та Білорусі. Загальна площа краю - Волині складатиме близько 65 тис. км2, що перевищуватиме терени переважної більшості держав Європи. Волинь одна з найстаріших етнічних українських земель, тому символічно-доречно розпочати історично-географічний екскурс сучасними просторами України саме з неї.

 
Стаття Л. Антощук “Фундаторка «Волинських Афін»: «Чорна княгиня» Гальшка Острозька” | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки

Ім’я княгині Гальшки (Єлизавети) Острозької завжди асоціюватиметься з такими поняттями як краса, розум, багатство, благодійність і... трагічна доля. Ким же вона була — спадкоємиця багатств славного роду Острозьких та меценатка, а одночасно — вкрай нещаслива жінка, яку в легендах називали «чорною княгинею» і «чорною вдовою»?

 
В.Замлинський "Іов Борецький" | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю
В протоколах львівського Ставропігіального братства під роком 1604-м записано, що «принятый был от всего братства до школы за ректора Іоан Борецкий, которому братя подали в моц школу, также и порядки школьные и поступили му на каждый квартал давати по золотых польских 10, за що он, подяковавши братиям, таковую контентацию за вдячне принял и оферовался детей и грецкого и латынского языка учити».

Йдеться про обрання Івана Матвійовича Борецького ректором Львівської братської школи. Очевидно, було йому в той час уже за сорок. І бачено не мало.
 
Волинь. Кінець XIX - початок XX ст. Жіночий костюм. Чоловічий костюм. | Друк |
Читальний зал - Етнографія, фольклор

Автор тексту В. Миронов
Художник А. Перепелиця

Жіночий та чоловічий костюми. 

 
Найважливіші події 24 січня 2008 року | Друк |
Читальний зал - Культура та мистецтво
Інформація Волинського краєзнавчого музею про найважливіші події 24 січня 2008 року
 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 Наступна > Кінець >>

Сторінка 607 з 612