АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Рушник тканий. с. Новий Дорогин, Народицький р-н, Житомирська обл.
Етнографія Волині
Рушник тканий. с. Новий Дорогин,...

Інше
Історична Волинь

Канадська автобіографія Уласа Самчука | Друк |
Читальний зал - Культура та мистецтво
Сплеск суспільного інтересу до життя і творчості Уласа Самчука напередодні 100-річчя з дня його народження зумовив появу різноманітних матеріалів у засобах масової інформації. Вони охоплюють широкий тематичний спектр – від дослідницьких розвідок до конкурсних учнівських робіт.
 
Жив’юк А. Початок жаху | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Історико-психологічна повість з такою назвою, де йдеться про події, що розгортались у Мгарському монастирі у 30-х роках XVIII  століття, є у Валерія Шевчука. Власне до нашої розповіді, окрім запозичення назви, вона прямого стосунку не має. Варто, однак, зауважити, що головним мотивом повісті є апокаліптичне очікування приходу “чорного янгола”. Даром його провіщення письменник наділив головного героя Михайла Вовчанського, який нотував у своєму манускрипті: “Так, він уже йде. Разом із тьмою, зморочілою ніччю, ніччю смертною і недочасною, бо смерть ніколи не буває дочасна […] Він приходить до мене все ближче й ближче. Іде, важко ступаючи пудовими чобітьми, і від того поступу ледь-ледь здригаються стіни…”
 
Ірина Колосова, Андрій Жив’юк "ШУМОВСЬКІ У МІЗОЧІ" | Друк |
Читальний зал - Освіта та наукове життя краю
Біля витоків новітнього українського відродження на західноукраїнських землях 1920 – 1940 років зустрічаємо сотні (а, може, й тисячі) тих, хто був родинного духовного стану і духовної освіти. На ниві українства відшукуємо їх колоритні постаті серед проводу політичного, культурно-освітнього… Родини Кульчинських з Городка і Дерманя,  Мисечків з Вовкошева, Шумовських з Мирогощі.
 
Нові книги Житомирських видавництв | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Книги, які вийшли у Житомирі про Історичну Волинь. Видано у 2007р.
 
Андрій Жив’юк, Дмитро Сирота "Поширення творчості та вшанування пам’яті Тараса Шевченка" | Друк |
Читальний зал - Суспільно-політичне життя
Українське національно-культурне відродження на Волині у 1920-1930-х рр. мало свої передумови, складові та наслідки. До перших слід віднести події Української революції та визвольних змагань 1917-1921 рр., які пробудили Волинську землю від історичної летаргії ХVІІІ-ХІХ ст. Поразка українських визвольних змагань тільки розбурхала національні амбіції волинських українців, а численна уенерівська еміграція на їх терени стала потужним підґрунтям «волинського ренесансу».
 
<< Початок < Попередня 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 Наступна > Кінець >>

Сторінка 609 з 611