АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Залишки жіночого монастиря XVI століття
Пам'ятки
Залишки жіночого монастиря XVI с...

Інше
Історична Волинь

Смолін П. П. Форт - застава Дубно | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Смолін П. П. Форт-застава Дубно / П. П. Смолін ; Держ. іст.-культ. заповідник м. Дубна. - Луцьк : ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2009. - 72 с.
У книзі "Форт - застава Дубно" висвітлено інформацію про унікальну фортифікаційну пам'ятку кінця ХІХ століття - Дубенський форт. Уже більше ста років споруда привертає увагу численних відвідувачів з України та з-за кордону.
Це документально-історичне видання, здійснене до 120-річчя форту, ілюстроване фотоматеріалами, багато з яких публікуються вперше, містить короктий словник, біографічний покажчик.
Праця розрахована на істориків, краєзнавців, усіх тих, хто небайдужий до історії визначних пам'яток.  
 
Літвін Г. З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569 - 1648) | Друк |
Електронні копії книг - Наукові дослідження про Волинь
Книга є результатом двадцятилітніх зацікавлень автора ранньомодерною українською історією. В центрі його досліджень - шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини. Автор пов'язує в густе мереживо роди, родини, клани, фокусує увагу не лише на представниках еліти, а й вихоплює у минулого цілком пересічних осіб. Він ретельно аналізує, як бідніли та збагачувалися окремі роди, а водночас - як земля конвертувалася в нематеріальне багатство - престиж у спільноті.
Автор також торкається низки контроверсійних питань перебування українських теренів у складі Речі Посполитої. Це передусім - політична та культурна "полонізація" української шляхти: її покатоличення, експансія польської шляхти на Сіхд тощо. за допомогою цих мозаїчних фрагментів минулого автор демонструє, як зі своєрідної автономії руських земель у Речі Посполитій Двох Народів постає та утверджується "руський народ" як Третій суб'єкт федерації. 
Літвін Г. З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569 - 1648) / Г. Літвін ; пер. з польськ. Л. Лисенко. - К. : Дух і літера, 2016. - 616 с. 
 
Давидюк Р. Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території Волинського воєводства | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Давидюк Р. Українська політична еміграція в Польщі: склад, структура, громадсько-політичні практики на території Волинського воєводства / Р. Давидюк ;  НАН України. Ін-т українозн. ім. І. Крип'якевича. РДГУ. - Львів ; Рівне : Дятлик М., 2016. - 704 с. 
У монографії комплексно досліджено діяльність міжвоєнної української політичної еміграції в Польщі та її адаптацію до західноукраїнського соціуму. Розглянуто ідеологію, склад, структуру еміграції, спроби її самоорганізації та громадсько-політичні практики у Волинському воєводстві. Для науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться новітньою історією України та Польщі. 
 
«Таємниці історії України» - нова книжка про таємниці українського світогляду | Друк |
Новини - Нове

За підтримки ТВО «Родовід» побачила світ книжка В. О. Дем'янова під назвою «Таємниці історії України», у якій представлена низка історичних та світоглядних статей 2014-2015 років з сайту «Рівне-Суренж», де розвивається тема слов’янської, давньоукраїнської історії, що була по новому викладена у книзі «Велич Дулібії Рось. Суренж. (Таємниці Волинської землі») видання 2006-2007 років. 

Статті, які представлені у книзі, продовжують дослідження артанської, дулібської, роської, давньоукраїнської історії. Вони беруть за основу давні православні світоглядні принципи, базові для рахмано-волхвівської системи, відання законів Прави, Яви, Нави. Вони базуються на історичних та картографічних дослідженнях громади ТВО «Родовід» останніх років.

 
Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Хроніки Ладомерії» | Друк |
Новини - Нове

Управління культури Волинської обласної державної адміністрації, адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» у місті Володимирі-Волинському в жовтні 2017 року проводять Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Хроніки Ладомерії», присвячену 1025- й річниці заснування єпископської кафедри у Володимирі.

Пропонуються такі напрями роботи конференції:

-      Володимир-Волинський в історії Волині та України;

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 610