АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Килим із с. Висоцьке Волинської губернії (нині Вінницька обл.) 1806 р.
Етнографія Волині
Килим із с. Висоцьке Волинської ...

Інше
Історична Волинь

Троневич П. О. Луцький замок в історії України | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
У монографії на основі аналізу результатів досліджень останніх років та використання широкої бази документальних джерел по новому висвітлюється історія Замку в місті Луцьку. Досліджуються періоди будівництва, реконструкцій, добудов та реставрації, в результаті яких він набув сучасного вигляду.
Поряд з цим основна увага приділяється розкриттю функціональної структури замку, який, поза оборонною функцією, будучи резиденцією органів деражвної та регіональної влади Волині, мав риси політичної і духовної столиці, адміністративно-господарського і судового центру краю.
Простежено роль і місце замку в історії міста, краю і держави впродовж всього періоду його існування - від часу побудови на місці давньоруського гроду і до перетворення в руїну.
Висвітлено спроби реставрації Замку як архітектурного пам'ятника і використання в сучасному житті.
Книга розрахована на викладачів та студентів світських і духовних навчальних закладів, вчителів, старшокласників, всіх освічених людей, які цікавляться історією.
Троневич П. О. Луцький замок в історії України / П. О. Троневич. - Луцьк : ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2007. - 196 с.

 
Троневич П. Волинь в сутінках української історії XIV - XVI ст. | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Чому українська історія XIV - XVI ст. вкрита сутінками забуття?
Відколи, як і чому перестала існувати Галицько-Волинська деражва?
Хто ж все таки був останнім великим князем Володимиро-Галицької Русі?
Чи було колись місто Луцьк столицею держави?
Що це за невідома українцям і добре знана поляками Луцька війна?
Ким же був великий князь Свидригайло в українській історії?
Хто вони, відважні рицарі Волині, що впродовж віків боронили Русь-Україну від татар?
Чому Русь-Україну називали в XVI ст. Волинню?
Відповіді на всі ці запитання і ще багато з того, що відбувалося в сутінках української історії XIV - XVI ст., намагається подати в цій книзі автор. 
 
Троневич П. Волинь в сутінках української історії XIV - XVI ст. / П. Троневич. - Луцьк : "Місійна книжкова фабрика "Християнське життя", 2003. - 112 с. 
 
Смолін П. П. Форт - застава Дубно | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
Смолін П. П. Форт-застава Дубно / П. П. Смолін ; Держ. іст.-культ. заповідник м. Дубна. - Луцьк : ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2009. - 72 с.
У книзі "Форт - застава Дубно" висвітлено інформацію про унікальну фортифікаційну пам'ятку кінця ХІХ століття - Дубенський форт. Уже більше ста років споруда привертає увагу численних відвідувачів з України та з-за кордону.
Це документально-історичне видання, здійснене до 120-річчя форту, ілюстроване фотоматеріалами, багато з яких публікуються вперше, містить короктий словник, біографічний покажчик.
Праця розрахована на істориків, краєзнавців, усіх тих, хто небайдужий до історії визначних пам'яток.  
 
Трофимович Л. В. Небезпечне суперництво... Українське питання в зовнішній політиці Польщі та Радянського Союзу. 1938 - 1939 рр. | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині
У монографії на основі архівних джерел, опублікованих документів і матеріалів, періодичних видань, щоденникових записів та спогадів учасників досліджуваних подій комплексно розглянуто українське питання в зовнішній політиці Польщі та СРСР у 1938 - 1939 рр.
З'ясовано проблему Карпатської України в контексті європейської політики Польської республіки і Радянського Союзу. Простежено радянсько-польські відносини до вересня 1939 р.  та вплив на них української проблеми.
Висвітлено "визвольний похід" Червоної армії на західноукраїнські землі.
Проаналізовано спроби налагодження контактів польського еміграційного уряду з українським національним рухом.
Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією зовнішньої політики Польщі та СРСР.
 
 Трофимович Л. Небезпечне суперництво... Українське питання в зовнішній політиці Польщі та Радянського Союзу. 1938 - 1939 рр. / Л. В. Трофимович, В. В. Трофимович. - Рівне : Волинські обереги, 2013. - 284 с.  
 
Літвін Г. З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569 - 1648) | Друк |
Електронні копії книг - Наукові дослідження про Волинь
Книга є результатом двадцятилітніх зацікавлень автора ранньомодерною українською історією. В центрі його досліджень - шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини. Автор пов'язує в густе мереживо роди, родини, клани, фокусує увагу не лише на представниках еліти, а й вихоплює у минулого цілком пересічних осіб. Він ретельно аналізує, як бідніли та збагачувалися окремі роди, а водночас - як земля конвертувалася в нематеріальне багатство - престиж у спільноті.
Автор також торкається низки контроверсійних питань перебування українських теренів у складі Речі Посполитої. Це передусім - політична та культурна "полонізація" української шляхти: її покатоличення, експансія польської шляхти на Сіхд тощо. за допомогою цих мозаїчних фрагментів минулого автор демонструє, як зі своєрідної автономії руських земель у Речі Посполитій Двох Народів постає та утверджується "руський народ" як Третій суб'єкт федерації. 
Літвін Г. З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569 - 1648) / Г. Літвін ; пер. з польськ. Л. Лисенко. - К. : Дух і літера, 2016. - 616 с. 
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 612