АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Михайлівська церква. 1650 р. с. Пляшева Рівненської обл.
Пам'ятки
Михайлівська церква. 1650 р. с. ...Історична Волинь

Наукова конференція "Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі (до 400-річного ювілею)" | Друк |
Новини - Нове

Запрошуємо взяти участь у науковій конференції "Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі (до 400-річного ювілею)"яка відбудеться 28 – 29 вересня 2017 р. в Луцьку на базі Волинського краєзнавчого музею та його відділу – Музею історії Луцького братства.

Напрями роботи конференції:

  • Луцьке Хрестовоздвиженське братство: ґенеза, функціонування, соціальна конфігурація, церковно-релігійна і культурна діяльність.
  • Братські організації XVI–XVIII ст.:

-          історіографічний контекст;

-          інституційний та суспільний виміри;

-          матеріальні засади, фінансова і господарська діяльність;

-          церковна, релігійна, громадська, освітня, благочинна робота;

-          внесок братств у розвиток архітектури, мистецтва, книгодрукування; формування книгозбірень;

-          просопографічний портрет братчиків.

 
Міжнародна науково – практична конференція «Історична та культурна спадщина князів Вишневецьких» | Друк |
Новини - Нове

Зважаючи на вагому роль князів Вишневецьких в історії Східної Європи та їх безпосередній вплив на хід історичних процесів, що мали місце на теренах декількох сьогодні незалежних держав, а також, з метою популяризації пам’яток архітектури, споруджених представниками роду на території сучасної України, Польщі, Білорусії, Литовської Республіки та ін., Національний заповідник «Замки Тернопілля» та Лубенський краєзнавчий музей запрошують вітчизняних та іноземних фахівців до участі в роботі міжнародної науково – практичної конференції «Історична та культурна спадщина князів Вишневецьких».

 Конференція відбудеться у два етапи:

 1 етап – 17-18 серпня 2017 року.  Вишнівецький палацово – парковий комплекс

(Україна. Тернопільська обл. Збаразький р-н, смт. Вишнівець вул. Замкова, 5).

2 етап 2018 рік. Лубенський краєзнавчий музей.

(Україна Полтавська обл. м. Лубни. Дата буде вказана пізніше)

 Робочі мови конференції – українська, англійська, польська, російська.

Напрямки конференції:

 
Міжнародна наукова археологічно-краєзнавча конференція «Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський у часовому зрізі тисячоліть» | Друк |
Новини - Нове

Міжнародний союз академій наук, Інститут археології НАН України, Новоград – Волинська міська рада, Житомирська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Житомирський обласний краєзнавчий музей, Новоград – Волинський краєзнавчий музей планують провести 2-3-4 жовтня 2017 року у м. Новограді-Волинському Житомирської області Міжнародну наукову археологічно-краєзнавчу конференцію «Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський у часовому зрізі тисячоліть», присвячену 760-річчю першої літописної згадки про місто Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський Житомирської області.

В ході конференції зокрема планується науковий розгляд результатів останніх археологічних розкопок на території України, Білорусі, Польщі, Молдови з залученням кращих науковців-археологів цих країн. Однією з тем конференції буде «Новоград-Волинський – Возвягль в системі міжнародних торгових відносин». Участь в конференції підтвердили відомі вчені України, Білорусі, Молдови, Польщі, Туреччини.
Пропонуються наступні теми для участі в конференції:
- археологія краю;
- геологія і природа краю;
- Звягельщина в плині тисячоліть;
- національно-визвольні рухи в Правобережній Україні;
- Новоград-Волинський в часи незалежності України;
- етнографія та фольклор українського Полісся;
- видатні  постаті краю (досягнення в культурі, науці, освіті, спорті та інших галузях господарства);
- туристсько-рекреаційні можливості Новограда-Волинського;
- історіографія та  джерелознавство.
Регламент: доповіді на пленарному засіданні – 25 хвилин, під час секціїних засідань – 15 хвилин.
До початку роботи конференції планується видати збірку науково- краєзнавчих праць. Прохання до 15 червня 2017 року (в частині археології – до 15 травня 2017 р.) вислати свої роботи з краєзнавчих тем  на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , теми з археології на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , роботи, надіслані після визначеного терміну, не розглядатимуться.
Поштова адреса відділу культури Новоград-Волинської міської ради: площа Лесі Українки,9, м. Новоград-Волинський, Житомирська область, 11701. Телефони для довідок: 04141 5-51-13 – відділ культури, 097 590 82 28 – директор краєзнавчого музею Жовтюк Олена Миколаївна.
Поштова адреса Інституту археології НАН України: проспект Героїв Сталінграда,12, м. Київ-210, 04210. E-mail: Телефони для довідок: 418 27 75 – Інститут археології, факс: 418 33 06; 097 594 80 39 – кандидат історичних наук Петраускас Андрій Вальдасович.
Міжнародний союз академій наук, Інститут археології НАН України, Новоград – Волинська міська рада, Житомирська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Житомирський обласний краєзнавчий музей, Новоград – Волинський краєзнавчий музей планують провести 2-3-4 жовтня 2017 року у м. Новограді-Волинському Житомирської області Міжнародну наукову археологічно-краєзнавчу конференцію «Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський у часовому зрізі тисячоліть», присвячену 760-річчю першої літописної згадки про місто Возвягль – Звягель – Новоград-Волинський Житомирської області.
 
Науково-практична конференція "Любартівські читання" (присвячена 400-й річниці заснуванняЛуцького Хрестовоздвиженського братства) | Друк |
Новини - Нове
Адміністрація Державного історико-культурного заповідника
у місті Луцьку
Науково-практична конференція
Любартівські читання
(присвячена 400-й річниці заснування
Луцького Хрестовоздвиженського братства)
26 травня 2017 р.
До початку роботи конференції планується видати збірку наукових праць.
У науковому збірнику буде виділено наступні напрямки з досліджень Луцька та Волині:
Історія, Археологія, Архітектура, Повідомлення.
Вимоги до оформлення матеріалів:
Доповідь виконана в текстовому процесорі Word (не нижче версії 7.0) з розширенням *.doc або *.rtf; гарнітура Times NewRoman, кегль 14, інтервал 1, 5, поля: верхнє і нижнє - 2см, ліве – 3см, праве – 1,5см. обсягом до половини друкованого аркуша, набраних на комп'ютері;
літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією після тексту статті (напр.: [3, 25], де перша цифра – номер джерела в списку; друга – сторінка.
графіка (ілюстрації, графіки, схеми) окремим файлом кожна, на тому ж або окремому носії; розширення не менше 300dpi, формат *.TIFF. Кожна ілюстрація має бути обов’язково підписана та позначена в тексті.
у правому верхньому куті перед заголовком матеріалу вказати повністю ім’я, прізвище, посаду і місце роботи, науковий ступінь, вчене звання.
Окремим абзацом після тексту матеріалів просимо надати інформацію про автора (авторів): вказати повністю ім’я, прізвище, посаду і місце роботи, науковий ступінь, вчене звання та контактні дані.
Нумерацію сторінок не ставити !!!
Увага!
Оргкомітет просить неухильно дотримуватись вказаних вимог і строків подачі матеріалів для уникнення неузгодженостей при друці наукових праць.
Конференція відбудеться 26 травня 2017 р. в приміщенні Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку (м.Луцьк, вул. Драгоманова, 23)
Початок роботи конференції: 26.05.2017 – о 10 год., реєстрація з 9 год.
Для складання програми засідань просимо на вказану електронну адресу повідомити тему Вашого виступу та надіслати матеріали до25 квітня 2017 р., про особисту участь в роботі конференції – до 15 травня 2017 року.
Оргкомітет конференції бере на себе витрати по харчуванню учасників конференції.
Телефон для довідок: (0332) 72-34-32, 0967732558
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
     Науково-практична конференція "Любартівські читання" (присвячена 400-й річниці заснування Луцького Хрестовоздвиженського братства) відбудеться 26 травня 2017 р.
Конференція відбудеться в приміщенні Адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку (м.Луцьк, вул. Драгоманова, 23)
Початок роботи конференції: 26.05.2017 – о 10 год., реєстрація з 9 год.
Для складання програми засідань просимо на вказану електронну адресу повідомити тему Вашого виступу та надіслати матеріали до 25 квітня 2017 р., про особисту участь в роботі конференції – до 15 травня 2017 року.
До початку роботи конференції планується видати збірку наукових праць. У науковому збірнику буде виділено наступні напрямки з досліджень Луцька та Волині: Історія, Археологія, Архітектура, Повідомлення.
Вимоги до оформлення матеріалів:
 
ХІV Острозькі краєзнавчі читання, які з 2000 р. продовжують традиції науково-краєзнавчих конференцій «Острог на порозі 900-річчя» (1900-1999) | Друк |
Новини - Нове

Державний історико-культурний заповідник м. Острога, Острозьке науково-краєзнавче товариство «Спадщина» ім. князів Острозьких у вересні 2017 р. проводять ХІV Острозькі краєзнавчі читання, які з 2000 р. продовжують традиції науково-краєзнавчих конференцій «Острог на порозі 900-річчя» (1900-1999).

Матеріали читань планується опублікувати до дня відкриття конференції у черговому ІХ випуску «Острозького краєзнавчого збірника».

В програму читань увійдуть матеріали, присвячені:

– історії Острога та його культурної спадщини;

– історії населених пунктів Острожчини;

– ролі князів Острозьких в політичному, господарському, релігійному і культурному житті ;

– визначним постатям краю;

– дослідникам і популяризаторам історії Острога та Волині;

– актуальним питанням історії та сьогодення музейної справи, пам’яткознавства, краєзнавчого руху і туризму.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 610