АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Чашка з блюдцем. Корець. 1810-1815 рр.
Етнографія Волині
Чашка з блюдцем. Корець. 1810-18...

Інше

Олександрівка, Рокитнівський район, Рівненська область | Друк |
Читальний зал - Історія міст і сіл Волині. Короткі довідки
Олександрівка
Рокитнівський район
Рівненська область
Село Олександрівка  розташоване за 10 кілометри на північ від районного центру і залізничної станції Рокитне-Волинське. Межує на північ з селом Масевичі – 5 км., на схід с.Кисоричі -3 км.,  на південь Карпилівка – 9 км.
Село Олександрівка утворилось у 1908-1912 роках в наслідок столипінської реформи. На той час це було невеличке поселення, в основному це були члени однієї родини. Вочевидь, від власного імені одного з них ALEKSAHDER і пішла назва Олександрівська Слобода. За часів Польщі село мало назву Олександрівка. Перша письмова згадка про село відноситься до 1915 року.
Село було розташоване не далеко від Княжого тракту-путівця часів Київської Русі, що з’єднував Київ з Європою. В урочищі  Бухти  за селом Олександрівка був «Красний стовп», на якому була відмітка 250 верств від столичного града Києва. Стовпа вже немає, але старожили його пам’ятають.
Свідченням того, що село має давню історію, є також те, що перша церква побудована як ознака прийняття християнства у Київській Русі і розміщувалась понад самим трактом. Давність Вознесенської церкви підтверджується історичними джерелами, в яких згадуються походи загонів Богдана Хмельницького 1648 року та освячення зброї, відправлення молебню в церкві. Нині  діюча Свято-Покровська церква відзначила в 2012 році свій сторічний ювілей.
На території села розміщені: загальноосвітня школа І ст., сільський клуб, публічно-шкільна бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, приватний кафе-бар «Зустріч», приватна пилорама, в 2014 році відкрито молитовний будинок Християн віри Євангельської. В селі налічується 185 дворів де проживає 504 чоловіки.
***
Коханевич В. Н. Топоніміка і легенди Рокитнівщини : наук.-пізнав.посіб. / В. Н. Коханевич. – Рокитне, 2007. – С. 55.
Несенчук К. До сторіччя церкви / К. Несенчук // Новини Рокитнівщини. – 2012. – № 21-22 (11 жовт.). – С. 7.
Несенчук К. Слідами княжого тракту / К. Несенчук // Новини Рокитнівщини. – 2012. – № 79-80 (4 жовт.). – С. 24.
Пура Я. О. Походження назв населених пунктів Ровенщини / Я. О. Пура. – Львів : Світ, 1990. – С. 109.
Чубик В. Збережемо духовну спадщину нащадків / В. Чубик // Новини Рокитнівщини. – 2013. – № 67-68 (18 лип.). – С. 5.
Підготувала: Н. Рабець