АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Михайло Корибут Вишневецький (31 липня 1640–10 листопада 1673)
Видатні діячі
Михайло Корибут Вишневецький (31...

Інше

Дроздинь, Рокитнівський район, Рівненська область | Друк |
Читальний зал - Історія міст і сіл Волині. Короткі довідки
Дроздинь
Рокитнівський район
Рівненська область
Дроздинь – село Рокитнівського району Рівненської області. Відстань до районного центру 40 км, до Республіки Білорусь 1,5 км. Крайній північний населений пункт Рокитнівського району.
Село виникло в середині ХІХ століття. Походження назви села Дроздинь має дві версії. Старожили розповідають, що колись дуже давно люди жили по хуторах. На тому місці де зараз розташоване село, було обійстя багатого чоловіка – пана по прізвищу Дроздов. Він мав хорошу вдачу. Був добрий, щедрий, розумний. Наші люди були бідними, неграмотними і Дроздов допомагав їм: кому мудрою порадою, а кому й грішми. Чутки про нього ширились на всю округу. Але незабаром пан залишив нашу місцевість, а в пам'ять про нього люди назвали село Дроздовим на честь Дроздова – Дроздинь. Пізніше в роки колективізації, коли людей силою примушували залишити свої обжиті хутори і будуватися на новому місці, всі з’їхались в те місце, де стояла садиба Дроздова і село назвали Дроздинь. Інша версія – село розкинулося серед соснового бору. Як на підбір стоять стрункі сосни, перешіптуючись між собою. Дивишся вгору і милуєшся цією красою. Може тому тут зібралося так багато лісових птахів, які зачаровують своїм співом. Це – дрозди. Ось чому поселення в цьому мальовничому поліському куточку названо Дроздинь.
До 1939 року село Дроздинь було підпорядковане Польщі. В 1939 р. територія Рокитнівщини відійшла до Радянської України. В січні 1940 року утворено Рокитнівський район Ровенської області. В цьому ж році встановлено Радянську владу в селі.
В роки Великої Вітчизняної війни односельчани були учасниками бойових дій в партизанських з’єднаннях Сабурова, Ковпака, Бегми, Котовського, Федорова, Боженка.
Після війни 1941-1945 рр. в селі Дроздинь був організований колгосп імені Жданова, голова – Огієвич Наум Григорович. Була організована Дроздинська сільська рада головою якої був Кузьмич Кирило Борисович. В 1957 р. Дроздинську сільську раду об’єднали в одну Старосільську сільську раду. В 1948 році заснована восьмирічна школа.
Світлою пам’яттю люди вшановують жителя села Кузьмич Кирила Борисовича, який у воєнний час став на захист свого народу, виявив мужність, сміливість, хоробрість та патріотизм. 1939 рік – солдат польської армії. 1942 рік полонений німецькими загарбниками. 1943 рік втеча з полону. 1943-1945 рр. – командир партизанської групи імені Сабурова. За бойові заслуги нагороджений трьома орденами та 12 медалями. Нагороджений Міністерством України медаллю за трудові заслуги. 1948 рік – голова Дроздинської сільської ради. З 1961 року організовує колгосп імені Жданова і призначений його головою. Із 1968р. і по пенсійний вік очолював охорону природи – лісник.
Кількість населення його становить 2231 житель. В селі проживає більше ста багатодітних сімей.Функціонує загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, бібліотека, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку, торгівельні заклади. Діє Свято-Покровська церква та молитовний будинок.
***
Коханевич В. Н. Топоніміка і легенди Рокитнівщини : наук.-пізнавальний посіб. / В. Н. Коханевич. – Рокитне, 2005. – С. 57.
Хохола К. Цей мальовничий Дроздинь / К. Хохола // Вісті Рівненщини. – 2009. – № 33 (13 серп.). – C. 15.
Підготувала: А. К. Лісовець