АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Перша українська народна школа, 1916 р. м. Володимир-Волинський Волинська область
Пам'ятки
Перша українська народна школа, ...

Інше

У краєзнавчих музеях презентуватимуть українське повсякдення ранньомодерної доби Волині | Друк |
Новини - Нове
Рівненський та Волинський краєзнавчі музеї запрошують на презентацію збірника“Українське повсякдення ранньомодерної доби. Волинь XVI ст.”
Подія відбудеться:
20 травня у Рівненському краєзнавчому музеї, о 15:30.
21 травня у Волинському краєзнавчому музеї, о 15:30.
Видання містить 320 документів з історії життя волинської спільноти XVI ст. Основою матеріалу для збірника стали актові книги ґродських і земських судів XVI ст., що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України в м.Києві.
Документи розкривають змістовно як матеріальний світ повсякденного людського побуту, так і найрізноманітніші сторони людського життя в усіх його проявах. Тут показано стосунки всередині станів, у тому числі родинні та сусідські, а також взаємини різних станів тогочасного українського соціуму: рядової шляхти, міщанства, селянства, духовенства та етнічних груп, що проживали на території Волині.
Збірник дозволяє під новим кутом зору поглянути на тогочасні процеси і явища буденного людського життя, які раніше залишалися поза увагою дослідників.
Низка документів книги показує повсякденний устрій міського життя в його різноманітних проявах, стосунки між різними верствами, а також відносини українського населення з іншими етнічними групами.
Надзвичайно цінними у виданні є ілюстрації одягу різних станів волинського суспільства XVI століття, здійснені на основі архівних документів Сергієм Шаменковим, автором низки науково-історичних реконструкцій військового та цивільного одягу XVI – XVIII ст.
Ґрунтовний аналіз документів тогочасної епохи висвітлено у передмові керівником колективу – Іриною Ворончук.
Кількість сторінок - 739
Насолоджуйтесь відкриттям нових сторінок нашої історії!

Центр дослідження і відродження Волині