Авторизація



Опитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Приступа Хома (1895 – ?)
Видатні діячі
Приступа Хома (1895 – ?)...

Інше





Волинський обласний краєзнавчий музей започаткував цикл заходів „Перемоги української зброї” | Друк |
Новини - Нове
Упродовж століть українців переконували, що вони фізично не здатні створити власну державу. Змінні окупаційні режими намагалися прищепити нам комплекс меншовартості. Героїв, які жертвували не тільки собою, але й власною родиною, перетворювали на антигероїв, приписуючи тавро буржуазного націоналізму. Усіх, хто по-справжньому любив Україну всіляко дискредитували, боячись того, що вони знайдуть однодумців.
Щоб відродити історичну справедливість Волинський краєзнавчий музей започаткував цикл заходів „Перемоги української зброї”. Військова тематика особливо актуальна на даний час, коли Україна відстоює свою державність і територіальну цілісність. Цикл заходів „Перемоги української зброї” присвячений переможним битвам українського війська, героїзму і доблесті захисників наших кордонів, які боронили Вітчизну з найдавніших часів до сьогодення.
Перший захід циклу був присвячений Оршанській битві 1514 року, у ході якої союзна українсько-білоруська і польсько-литовська армія, завдала нищівної поразки переважаючому війську Великого князівства Московського. Коаліційною армією керував волинський князь Костянтин Острозький (бл. 1460–1530 рр.) – один з найталановитіших полководців свого часу. Під час проведення заходу продемонстрували зразки озброєння тодішнього воїнства.
Присутні на заході студенти Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою почули захоплюючу розповідь про героїзм українських вояків у переможній Оршанській битві 1514 року, славні традиції захисників України.
В умовах інформаційної війни, коли країна-агресор залякує нас потугою власної зброї, ми маємо пам’ятати, що українське військо з давніх часів славиться хоробрістю і численними перемогами над ворогом. Сучасним захисникам України є з кого брати приклад, більше того, вони самі вже можуть слугувати прикладом для підростаючого покоління. Українці вміли перемагати тоді, переможуть і зараз.
Усіх бажаючі відвідати цикл заходів „Перемоги української зброї” можуть замовити їх проведення у Волинському краєзнавчому музеї. Телефон для довідок 24-75-82.
Богдан Зек, науковий співробітник відділу давньої історії
Фото Л. Максимова