АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Богоматір Волинська Одигітрія
Волинська ікона
Богоматір Волинська Одигітрія...

Інше

Історики знайшли інформацію про побут та стосунки звичайних людей 16-го століття | Друк |
Новини - Нове
Як проходило дитинство, що їли, як лікувались та в яких будинках жили. В Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація збірки "Українське повсякдення ранньомодерної доби. Волинь 16-те століття".
Основою матеріалу для збірника стали актові книги ґродських і земських судів тієї доби. Фахівці кажуть, для вітчизняної історіографії дослідження повсякдення новий напрям. Зібрані дані дуже цінні, адже це інформація про побут та стосунки звичайних людей, а не відомих постатей. На сторінках збірника можна знайти детальні описи тодішніх маєтків, їх внутрішнього планування, одягу в якому ходили жителі Волині. За результатами досліджень художники навіть спромоглися зробити реконструкцію зовнішнього вигляду українських селян та шляхтичів 16 століття.
Ірина Ворончук, завідувач відділу Національного науково-дослідного інституту українознавства: "Ми дуже багато знаємо, як ми страждали, як ми боролись. Але дуже мало знаємо, як проходило повсякденне життя звичайної людини.. Тут дуже цікавий матеріал.... Те, що ми не знаємо. Бо ми ж не знаємо, що вони їли, що таке дитинство, як вчили дітей, чому їх вчили, в що вони грались. Є абсолютно новий матеріал про селян. Тоді селянство було дуже заможним станом. І найголовніше, що тут є кілька документів, які говорять, що вони мали в своїх господарствах наймитів і слуг."
Тетяна Климчук
Фото з сайту: https://www.facebook.com/