АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Корецька фарфоро-фаянсова мануфактура
Етнографія Волині
Корецька фарфоро-фаянсова мануфа...

Інше

Князь Київської Русі Володимир ймовірно народився на Волині | Друк |
Новини - Нове

Як Росія продовжує переписувати нашу історію та як ми повинні з цим боротися розповіли під час науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі. Захід відбувся 19 травня у Волинської православній богословській академії та присвячений 1000-літтю упокоєння рівноапостольного великого князя Володимира.

Ректор Волинської православної богословської академії Володимир Вакін зазначив, що назву, в якій згадується Київська Русь вибрали недарма, оскільки історію не можна вивчати відриваючи від особистості. «Враховуючи агресію та військову інтервенцію на Сході України нашого Північно-Східного сусіда, ми бачимо, що війна має не тільки військовий характер. У нас хочуть вкрасти історію, назву «Русь» та надбання нашого державотворення, культури, освіти, літератури, які пов’язані з Київською Руссю», – зазначив Володимир Вакін.
Також ректор додав, що декількарічні приїзди московського патріарха Кирила мають практичне і реальне вираження – військовий конфлікт на Донбасі та окупація Криму. «Ми повинні дати достойну відповідь на протистояння, яке ми бачимо сьогодні та показати достоїнство Київської Русі, велич княза Володимира, дати гідну критику теорії «руского міра»», - підкреслив Володимир Вакін.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл в своїй промові зауважив, що тисячоліття з приводу упокоєння князя Володимира це, все ж таки, привід поговорити про нашу історію. Він розповів про теорію науковця, яка базується на тому, що насправді є підстави вважати, що київський князь насправді народився в селі Будятичі Іваничівського району.
«Ця теорія має право на життя. Для того, щоб не бути голослівними ми вирішили дати науковцям можливість попрацювати з тими документами, які є, а самим зайнятися більш практичною роботою. Єпархія ініціювала археологічні розкопки і ми з кожним разом знаходимо, все більше фактів», – повідомив митрополит.
Саме в перспективі розвитку громадянської спільноти в Україні і полягає важливість достовірної інформації про місце народження князя Володимира. Від цього залежатиме міжнародне ставлення до України. «Якщо ми йдемо в Європу як княжі сини, то ми є рівні і будемо єдині в цій європейській сім’ї. Коли було важко їм – ми допомогли, сьогодні важко нам – просимо допомоги», – додав митрополит і вислови надію на те, що пошук буде вдалим і побажав, щоб в першу чергу ми самі собі довели, що українці – великий народ, який заслуговує а щастя.
Доктор філософських наук інституту філософії імені Григорія Сковороди Національної академії наук України Людмила Филипович наголосила, що дуже важливо, щоб цінності, які проголошує християнство стали повсякденністю для нас і щоб Бога не згадували тільки під час богослужінь та в якихось скрутних моментів.
Дуже важливу та актуальну тему розглянув протоієрей Віктор Пушко – маніпуляція за допомогою надуманого «руского міра». Він підкреслив, що православ’я в Росії без позитивної орієнтації на майбутнє та дуже політизоване.
«Замовлення на православний фундаменталізм створює російська держава» – додав Віктор Пушко. Різниця істинного православ’я і фундаменталізму полягає не стільки в доктринальних угодах, а в реальній церковній практиці. Основна суть полягає в тому, що Америка, Європа, а в тому числі і Україна постають як вороги, перетворення інтелектуалів на зрадників, зображення лібералів як п’ятої колони, новітніх технології як розповсюджувачів аморальності.
«Уявна цивілізація «руского міра» радикально відрізняється від спільноти церковної і від самої церкви. Різниця в тому, що церква справжня, а не надумана » – зауважив протоієрей Віктор Пушко.