АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Уламки полив’яного та кашинного посуду з розкопок в урочищі Апостольщина  м. Володимир-Волинський
Етнографія Волині
Уламки полив’яного та кашинного ...

Інше

Підземелля 17 століття в Луцьку перетворюється на смітник | Друк |
Новини - Нове
Уже третій рік розриті підземелля руйнуються, засипаються сміттям. Свого часу ділянку виділила Луцька міська рада, але археологи домоглися, щоб будівництво зупинили.
Відтак, уже три роки ділянка на території Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» перетворилася на великий «смітник» зі зруйнованим парканом.
По це стало відомо під час засідання комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму сьогодні, 21 травня.
Нагадаємо, в Старому місті на вулиці Кафедральна, 13 депутати міської ради виділили ділянку під забудову офісно-торгового центру. Орендарем є ТзОВ «Луцькмістобуд». Під час проведення земляних робіт там виявили залишки об'єктів XVII століття.
По тому виявили, що ділянка, відведена під забудову, досліджена не повністю: дослідили лише 30% площі, і лише метр у глибину ділянки. До слова ці археологічні роботи здійснювалися ще в 1997 році.
Відтак, земляні роботи в 2012 році припинили, аби можна було дослідити ділянку детальніше.
Тепер, каже депутата міськради Павло Данильчук, плівка, якою були прикриті мури, порвалася, паркан зруйнувався, у підземеллях збирається вода, там валяється сміття. А будинок Косачів, зі слів депутата, під час земляних робіт, покрився тріщинами.
Натомість присутній на комісії депутат Василь Гриб повідомив, що «там вже давно був би гарний будинок, якби будівництво не зупинили. А так уже й інвестора немає».
А щодо підземель, то підприємець, нібито, планував його законсервувати і зробити окремий вхід для туристів.
Однак факт залишається: в Старому місті стоїть непривабливий ані для туристів, ані для городян об’єкт.
Відтак, депутати проголосували за те, щоб управління архітектури і разом з відділом збереження культурної спадщини управління культури міськради розібралося з ситуацією і винесли рекомендації на наступне засідання комісії.
Крім того, депутати планують здійснити виїзне засідання комісії в Старе місто.