Авторизація



Опитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Житомир. Костел Св. Яна з Дуклі, 1838
Пам'ятки. Житомир
Житомир. Костел Св. Яна з Дуклі,...

Інше





На Волині відкрито ХII музичний фестиваль “Стравінський та Україна” | Друк |
Новини - Нове
24 травня 2015 року у приміщенні Палацу культури міста Луцька відбулося урочисте відкриття ХII музичного фестивалю “Стравінський та Україна”.
Фестиваль «Стравінський та Україна» уже 12 рік поспіль відбувається на теренах Волині, звідки походить рід всесвітньо відомого композитора Ігоря Стравінського. Значну частину своїх творів Композитор писав на українській землі, а їхні джерела знаходив в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості митець називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського. Він приїжджав сюди до родини. Тут зустрів своє кохання, жінку, з якою поєднав свою долю — Катерину Носенко. Після одруження 1906 року Ігор Стравінський розробив проект, за яким на околиці Устилуга був побудований його власний дім. Разом з братом Гурієм він заклав липову алею, яка й сьогодні дарує затишок відвідувачам музею композитора та вихованців музичної школи, що знаходиться у його будинку.
А тому фестиваль «Стравінський та Україна» уже традиційно відкривають у Луцьку, а завершують у місті Устилузі.
Цьогоріч фестиваль відкривав Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Художній керівник – Олексій Ясько. Солісти – лауреати міжнародних конкурсів Тарас Яропуд, Анастасія Чоп, Олександр Лагоша. У його виконанні лучани та гості міста почули твори Ігоря Стравінського, Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Астора П’яцолли та Левка Колодуба. Цей колектив вже двічі був учасником фестивалю «Стравінський та Україна». У 2005 та 2007 роках в його виконанні звучали багато відомих музичних композицій. За 20 років творчості ансамбль здобув авторитет та визнання у багатьох країнах світу. Національний камерний ансамбль «Київські солісти» свого часу навіть отримав звання «Посол української культури в світі».
З вітальним словом перед присутніми виступив директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко та вручив дипломи учасникам фестивалю.
Організатори фестивалю – управління культури Волинської обласної державної адміністрації, Волинська обласна філармонія, за підтримки Міністерства культури України, Генерального консульства Республіки Польща.
http://www.cult-voladm.com.ua/