Авторизація



Опитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Римо-католицький костел Св. Апостолів Петра і Павла. м. Здолбунів Рівненської обл.
Пам'ятки
Римо-католицький костел Св. Апос...

Інше





На Волині син мера розгорнув будівництво біля історичної пам’ятки | Друк |
Новини - Нове
Волинська облрада просить прокурора перевірити законність будівництва біля пам’ятки національного значення у Володимирі-Волинському.
Сьогодні, 28 травня, Волинська облрада підтримала запит першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика до прокурора Волинської області Дмитра Чепіжака щодо законності будівництва в охоронній зоні археологічної пам’ятки національного значення «Вали городища» у Володимирі-Волинському. За проголосували 42 депутати, - повідомляє прес-служба Волинської обласної організації ВО «Свобода».
До першого заступника голови ради звернулися мешканці міста Володимира-Волинського щодо незаконного, на їхню думку, будівництва в охоронній зоні археологічної пам’ятки національного значення «Вали городища» у місті Володимирі-Волинському.
Згідно з інформацією мешканців міста, декілька тижнів тому у Володимирі-Волинському в парку «Слов’янський», біля підніжжя археологічної пам’ятки національного значення «Вали городища» розпочалося будівництво добудови до кафе «Слов’янська хата», власником якої, як стверджують заявники, є відомий у місті бізнесмен Руслан Саганюк.
На думку заявників, така добудова руйнує традиційний вигляд на вали городища і не вписується в загальний архітектурний ансамбль парку. Більше того, таке будівництво перекриває відвідувачам огляд пам’ятки «Вали городища», яка є пам'яткою археології національного значення під охоронним номером 1013 і знаходяться на території Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир».
Чинне законодавство України у сфері охорони культурної спадщини передбачає, що навколо історико-культурних заповідників, музеїв просто неба, пам'яток культурної спадщини встановлені зони охорони пам'яток із забороною такої діяльності.
Згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини», в охоронній зоні пам'ятки забороняється зведення будь-яких споруд, що перекривають вигляд пам'ятки. Охоронна зона використовується згідно з цільовим призначенням, а будь-які діяння є порушенням вимог законодавства про охорону культурної спадщини.
У запиті Олександр Пирожик просить перевірити законність будівництва в охоронній зоні археологічної пам’ятки національного значення «Вали городища» у Володимирі-Волинському, а в разі виявлення порушень вжити заходів щодо їх усунення та притягнути винних до відповідальності.