АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Преображенський собор, 1874 р. Майдан Перемоги, 12/14 м. Житомир
Пам'ятки. Житомир
Преображенський собор, 1874 р. М...

Інше

364-а річниця бою під Берестечком: козаки запрошують на дійство. Програма | Друк |
Новини - Нове
Поринути в епоху часів Хмельниччини та взяти участь у таборуванні пропонують усім охочим у - СГО "Молодіжна платформа". Так, 12-14 червня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», що в селі Пляшева Рівненської області, відбудеться вшанування 364-ї річниці бою під Берестечком.
Організатори пропонують для гостей та глядачів:
  • молодіжний табір;
  • зустрічі із воїнами АТО;
  • великий історичний квест;
  • історична реконструкція малої січі;
  • лекції та екскурсії з істориками;
  • вечорниці та свято Івана купала;
  • спортивні заходи, козацькі змагання та багато іншого.
До слова, до нас дійшов дещо незвичний вірш або пісня про Берестецьку битву. Цей твір має назву «Дума козацька о войні з козаками під Берестечком над Стиром-рікою року теразнійшого 1651-го, дня 28-го, і 29-го, і 30-го червця і потім дев’ятого і десятого липця», - про це писав Петро Кралюк у своєму блозі на ІА Волинські Новини.
Програму відзначення 364-ої річниці Берестецької битви опублікував сайт «Горохів – моє місто».
12 червня, у п’ятницю, у Свято-Георгіївському соборі Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви, з 9.00 до 12.00 години відбудеться Богослужіння, о 12.00 годині — урочисте відкриття VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!».
У суботу, 13 червня, на Козацькому цвинтарі, що в урочищі Монастирщина, у селі Острів Радивилівського району служитиметься Божественна літургія за упокій душ козаків, загиблих у бою під Берестечком.
З 11.00 годині до 14.00 години вшанування пам’яті героїв продовжать конкурсною програмою учасники VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» з Волинської, Львівської, Рівненської, Запорізької, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької областей і міста Києва.
Насиченою пам’ятними подіями буде і неділя, 14 червня.
О 9.00 годині люд знову молитиметься під час Божественної літургії у Свято-Георгіївському соборі, яку очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископів Київського Патріархату та священнослужителів із Волинської, Рівненської, Львівської та інших областей України.
Об 11.30 годині молитимемося під час панахиди за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком та полеглих героїв на Сході України.
О 12.00 годині відбудеться урочиста хода і покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви.
З 13.00 до 14.00 години козацьку доблесть відтворять літературно-мистецькою композицією «На поклін до Козацьких могил» учасники фестивалю «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» .
З 14.00 до 15.00 години, в місті Радивилові, на центральному майдані міста, слово матимуть народні депутати України, громадські та політичні діячі.
Завершать урочистості на гала-концерті переможці Всеукраїнського фестивалю-конкурсу VIII «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» о 17.00 годині.