АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Будинок № 25. м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Будинок № 25. м. Луцьк...

Інше

На Волині хочуть повернути історичну назву місту | Друк |
Новини - Нове
Наміри громади Володимира-Волинського наразі озвучив відомий бард і композитор Сергій Шишкін. Він каже, що приставка “Волинський” заважає ідентифікувати місто, яке має  понад тисячолітню історію. Адже в Україні чимало подібних назв: Нововолинськ, Новоград-Волинський, Володарськ, Чуднів-Волинський... Та навіть на Волині місто значно частіше називають просто Володимиром, без “Волинського”.
Приставку “Волинський”, як прив'язку до певної території, місто отримало у 1795 році, коли тодішня територія Волині увійшла у склад Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії. Тоді його й перейменували, аби відрізняти від Владіміра-на-Клязьмі.
Нині ж, каже Шишкін, саме час повернути місту історичну назву, яку він мав майже тисячу років. Бо приставка “Волинський” заважає ідентифікувати місто. Для розвитку туризму гірше бути не може. Заснувавши у рідному місті мистецький фестиваль, Сергій і назву йому дав – “Володимир”, для ідентифікації. Адмінреформа може посприяти поверненню історичної справедливості, вважає він, і його підтримує більшість мешканців древнього міста, повідомляє Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк.