АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Образ «Вознесення Господнє», XVIII ст. Передано у Волинський краєзнавчий музей із церкви села Пірванче Горохівського деканату в 1981 році.
Волинська ікона
Образ «Вознесення Господнє», XVI...

Інше

Апостол Волині. Отець Серафим Кашуба | Друк |
Новини - Нове
17 червня 2015 року в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся захід «Апостол Волині. Отець Серафим Кашуба», присвячений 105-річниці від Дня народження священика Ордену Братів Менших Капуцинів, який все своє священицьке життя працював на території колишнього Радянського Союзу.
Апостол спочатку всієї Волині, а потім і всього СРСР, о. Серафим більшу частину свого життя присвятив мандруючому душпастирству.
Львів, Луцьк, Рівне, Поділля, Крим, Алма-Ата, Караганда, Алтай, Ташкент, Сибір, Москва, Ленінград, Прибалтика… – ці, та десятки інших місцевостей потайки об’їжджав священик, всюди служачи людям, які потребували духовної опіки.
З 1945 року перебував у Рівному. Рівне стало резиденцією останнього настоятеля.
Спустошення, що несла війна на ці території  змушує людей ставати жебраками. Молодий чернець розділяє цю недолю з місцевим населенням.
Пасхальну Службу, згідно записів самого о. Серафима, він відправив у Дубні, Рівному, Здолбунові, Корці, бував він також і в Острозі.
Про Серафима Кошубу, його життя і душпарстирську працю говорили учасники заходу Віталій Скомаровський, єпископ-ординарій Луцької дієцезії РКЦ;  Владислав Чайка, керівник релігійної громади парафії Святих апостолів Петра і Павла Римсько-Католицької Церкви; Іоан Пилипчук, священик рівненського Свято-Воскресенського собору; Вітольд Ковалів, теолог, головний редактор видавництва «Волання з Волині»;  Валентина Данілічева, старший науковий співробітник відділу історії Рівненського обласного краєзнавчого музею; Вальдемар Шляхта, корецький ксендз, Чеслав Хитрий та Ярослав Ковальчук, рівненські краєзнавці.
Своїми спогадами поділилися Валентина Лукомська, Людмила Поліщук, Володимир Міллер, родини яких особисто знали о. Серафима Кашубу.
Видавництво «Волання з Волині» подарували бібліотеці книги про о. Серафима Кашубу та підшивки часопису, з якими можна ознайомитись у краєзнавчому відділі бібліотеки.
Дякуємо за сприяння у проведенні заходу краєзнавцю Ярославу Ковальчуку.
Наталія Войтович