АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Св. Микола. Середина 18 ст.
Волинська ікона
Св. Микола. Середина 18 ст....

Інше

Каплиця на Волині, яка пережила війни, через ремонт втратила свою автентичність | Друк |
Новини - Нове
Сучасний ремонт позбавив старовину капличку у Володимирі-Волинському автентичності. Так, архітектурна пам'ятка 19 століття, яка пережила дві війни і радянський період, отримала пластикові вікна. Про це розповідає науковий співробітник Володимир-Волинського музею імені О. М. Дверницького Олексій Петрунін, - йдеться в матеріалі Місто Вечірнє.
"Одна із архітектурних перлин краю – каплиця без вівтарної частини призначалася для мандрівників, які в силу певних обставин не могли відвідувати повноцінні богослужіння. В кінці 10 століття головна святиня міста – Успенський собор знаходилася у руїнах і тривали роботи з відновлення. В цей же період виросла ця капличка. Згідно з однією із версій, дата її зведення – 1888 рік, згідно з іншою – 1992, – розповідає про історію архітекутрної пам'ятки Олексій Петрунін.
Зі слів науковця, можна вважати дивом те, що така маленька капличка пережила дві війни, вистояла у радянський період, коли навіть великі культові споруди руйнувалися.
"Первісні архітектурні форми збереглися, однак варто зауважити, що сучасні ремонтні роботи у таких спорудах часто проводяться без урахування їхньої автентичності", – додає Олексій. Для прикладу, під час ремонту у старовинній капличці з'явилися пластикові війна, які, зі слів історика, вводять певний дисонанс.
Але впринципі, каже, добре, що ця пам'ятка взагалі вціліла і є шанс відновити її у тому первісному вигляді, який вона мала наприкінці 19 століття.
http://www.volynnews.com/