АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Горецький Людвіг Казимирович (1826-1885)
Видатні діячі
Горецький Людвіг Казимирович (18...

Інше

Князь Володимир міг народитися поблизу Володимира-Волинського, – історики | Друк |
Новини - Нове
Село Будятичі, що неподалік від Володимира-Волинського, стало об’єктом зацікавлення журналістів проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» на телеканалі ZIK. А все тому, що село, розташоване в 22-х км на південний захід від міста, є ймовірною батьківщиною хрестителя Київського Русі Володимира Великого.
За однією з останніх версій, саме тут народився майбутній князь Володимир Святославович. Так, деякі дослідники стверджують, що сюди княгиня Ольга відіслала Малушу, яка мала народити позашлюбного сина від Святослава Хороброго.
«Тут знаходився палац Добрині Нікітіча, який був рідним братом ключниці княгині Ольги Малуші, – розповідає дослідник Євген Кліндухов. – У цей палац у селі Будятино (стара назва села, – ред.) княгиня Ольга і вирішила відправити Малушу, щоб та народила і зберегла позашлюбну дитину».
Сучасне село Будятичі, вважають місцеві дослідники, найкраще відповідає літописній згадці про село Будятино, де за Никонівським літописом народився Володимир Великий.
«Назва села зазнала декілька асиміляцій, навіть сьогоднішнє словесне закінчення назви Будятичі говорить про те, що його заселяли вихідці з Київщини – русичі», – пояснює Євген Кліндухов.
Хоча найдавніша документальна згадка про Будятичі датується тільки 1450-м роком, однак артефакти свідчать про давні поселення у цьому краї.
«Будятичі виникли дуже давно, бо під час копання криниць знайшли ріг носорога і кістки мамонта, – коментує дослідниця Мирослава Романюк. – Перші поселення, які тут виникли, були слов’янськими. Люди жили у будинках, які нагадували собачі буди. Тож назва «Будятичі» походить саме від того, якими були місцеві помешкання».
Волинські дослідники припускають, що радше за все, саме звідси родом не лише Володимир Великий, його матір Малуша, а, ймовірно, навіть княгиня Ольга.
«Це логічно, що Ольга могла відправити Малушу до своїх рідних місць. Куди ж можна відправити свою невістку? На батьківщину, на землі, які добре знаєш. Тим паче, і Малуша походить із волинського боярського роду», – припускає історик Олена Бірюльова.
Телеканал ZIK
Проект «Історична правда з Вахтангом Кіпіані»
Відео: http://zik.ua/