АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Володимиро-Галицька Русь. ХІІІ ст.
Мапи Волині
Володимиро-Галицька Русь. ХІІІ с...

Інше

Конференція "Стародавній Меджибіж" в історико-культурній спадщині України" відбулась у Меджибожі | Друк |
Новини - Нове
19 червня 2015 р. в Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" відбулася ХІІІ науково-краєзнавча конференція "Стародавній Меджибіж" в історико-культурній спадщині України". Її головним тематичним напрямком була архітектурна спадщина оборонних споруд Правобережної України від найдавніших часів до сьогодення.
До програми конференції увійшло 59 доповідей (окремі у співавторстві) 64 авторів, які представляють 16 міст (Меджибіж, Київ, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Луцьк, Рівне, Хмельницький та інші). У своїх доповідях учасники окреслили сучасний стан та результати досліджень оборонних споруд Меджибожа, Кам’янця-Подільського, Ржищева, Дубно та інших укріплених міст. Прозвучали та були проілюстровані поточні підсумки досліджень різноманітних укріплень Правобережжя - від земляних замків до фортець кінця ХІХ - початку ХХ століття. Були також обговорені аспекти сучасної пам’яткоохоронної діяльності.
Почесними гостями науково-краєзнавчого зібрання були митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Української Православної Церкви Київського Патріархату Антоній та голова Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук Юрій Блажевич.
Митрополит Антоній ознайомився з проектом іконостасу, який планується виготовити для замкової церкви св. Миколая. Будівля церкви є пам’яткою архітектури національного значення XVI століття. Виступаючи перед учасниками конференції, керуючий єпархією наголосив: "Дехто вважає, що між церквою і науковцями завжди є конфлікт інтересів, коли йдеться про пам’ятки. Я - протилежної думки. І у справі збереження пам’яток, у яких знаходяться діючі храми, і у дослідженні їхньої історії, і у вивченні історії парафій та єпархій священники та науковці мають співпрацювати. Меджибізький заповідник є добрим прикладом такої співпраці".
Також митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ст. заступнику директора ДІКЗ "Межибіж"з наукової роботи, кандидату історичних наук Анатолію Трембіцькому. Цією нагородою церква відзначила значний внесок відомого науковця у дослідження історії Подільського краю, видавничу та музейну справи, а також вшанувала його 60-літній ювілей.