АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Музей дзвонів, м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Музей дзвонів, м. Луцьк...

Інше

Житомирський історик у день свого 50-річчя репрезентував 50-ту книгу | Друк |
Новини - Нове
Днями у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича відбулася презентація 50-ї книги житомирського історика Геннадія Махоріна – «Нариси з історії медицини на Житомирщині». Захід відбувся у день 50-річчя автора.
Спілкуючись із кореспондентом «ЖИТОМИР.today», Геннадій Махорін розповів, що це видання є даниною його поваги медичним працівникам і приурочена до їхнього професійного свята.
За його словами, рішення видати таку книгу – не спонтанне. Адже галузь охорони здоров’я Житомирщини він  досліджував протягом кількох років.
Ювілейна книга історика вийшла тиражем у сотню примірників. Вона об’єднала у собі розділи про історію акушерства, педіатрії, донорства.
«Також я хотів показати історію формування органів управління медициною в різний час – від ХІХ століття, дорадянського періоду, до сьогодення»,– каже він.
Окремий розділ у «Нарисах з історії медицини на Житомирщині» присвячений медикам області, котрі поєднали практичну діяльність із науковою.
«Зокрема було важливо розповісти про тих, хто народився на Житомирщині і працював тут деякий час – відомих медиків, докторів наук, членів-кореспондентів Національної академії медичних наук України. Зокрема, про доктора медичних наук, професор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Миколу Голяченко та Володимира Мальцева, котрий був Міністром охорони здоров’я України. Окремий нарис „Есперанто і медицина‟ про тих медиків (не лише Житомирщини, а й світу), які використовували унікальну мову есперанто у своїй професійній роботі. Послідовником цієї школи на Житомирщини є Олександр Бочковський (заступник Житомирського міського голови), – розповів Махорін, і уточнив: – Визначатися щодо вибору знакових постатей, про яких йдеться у книзі, мені допомагали колеги: про кого варто згадати лише побіжно, а чию біографічну довідку подати повністю. У цьому була одна зі складностей підготовки видання. Бо це – питання історичної справедливості та об’єктивності. Я намагався дотриматися цього принципу».
Та крім необхідності сформувати концепцію видання, автора суттєво обмежували й часові рамки: хотів видати «медичні нариси» до свого п’ятдесятиріччя.
Але цією книгою намір писати про медицину рідного краю не звершується. Геннадій Махорін розповів, що згодом вийде додатковий нарис, в якому детальніше йтиметься «про інші галузі, інші сторінки історії нашої медицини».
Книга «Нариси з історії медицини на Житомирщині» вийшла друком у видавництві «Рута», версткою її займався житомирський письменник, співзасновник мистецької гільдії «Nеабищо» Олег Левченко.
Нагадаємо, що наприкінці травня Геннадій Махорін презентував оновлене, третє, видання історичного нарису «Наші Герої», яке присвятив бійцям із Житомирщини, які наразі захищають нашу державу у складі Збройних Сил України, Національної гвардії і добровольчих формувань.
Автор: Олександр Трохимчук