АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Сервіз до кави. Неповний. Корець. 1829 р.
Етнографія Волині
Сервіз до кави. Неповний. Корець...

Інше

В Бердичеві реставруватимуть монастир Босих Кармелітів | Друк |
Новини - Нове
Монастир Босих Кармелітів - старовинний храм у Бердичеві Житомирської області . Заснував Кармелітський монастир 1627 року Януш Тишкевич - видатний політичний діяч Речі Посполитої, він обіймав різні посади, в тому числі мав повноваження воєводи київського. На даний час фортеця-монастир  – головна і найвідоміша пам’ятка Бердичева.
Завдяки величній бароковій архітектурі у поєднанні з оборонними спорудами та мальовничим місцем розташування  комплекс не поступається за величчю найвідомішим католицьких кляшторам на території колишньої Речі Посполитої. Це і до сьогодні одне з найголовніших місць паломництва у католицькому світі – тут знаходиться шанована серед католиків ікона Бердичівської Божої Матері.
Та ще в березні цього року опорна стіна монастиря через тиск землі зверху була зруйнована. Настоятель монастиря отець Петро розповідає, що за висновком експертів Краківського політехнічного інституту, які займаються спасінням сотень пам’яток Польщі, реставрування потрібно було розробити ще 30 років тому. Зараз стіни потребують укріплення та проведення робіт, які дозволять зняти навантаження землі на несучі стіни зсередини території.
Як повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації, сьогодні заступник голови ОДА Ярослав Лагута з комісією, в яку входили начальник управління культури Юрій Градовський, директор КП «Облархпроект» Віктор Загладько, депутати обласної ради Володимир Збаражський та Василь Сухораба  побували  в монастирі і зустрілися з настоятелем монастиря Босих Кармелітів отцем Петром та обговорили проблемні питання.
Комісією було оглянуто територію і  вирішено розібратися з питанням власності приміщення, зібрати всі документи та експертні оцінки, визначити вартість ремонту та узгодити всі моменти з Міністерством культури України, адже це  пам’ятка національного значення.
Оксана Климчук, Житомирська область
http://www.day.kiev.ua/