АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Дубенський Тараканівський, Загорецький форт, біля с. Тарканів Дубенський район Рівненська область
Пам'ятки
Дубенський Тараканівський, Загор...

Інше

У Золочівському замку знімають фільм, присвячений Борису Возницькому | Друк |
Новини - Нове
У Золочівському замку відбуваються зйомки частини багатосерійного документального фільму «Золота підкова Бориса Возницького», який планують завершити до 90-річчя від дня народження Бориса Григоровича Возницького.
Борис Возницький. Фото: lufa.com.ua
Про це йдеться на офіційній сторінці Золочівського замку у Facebook.
Над фільмом працює народна кіностудія «Дубно».
«Коли не стало Бориса Возницького, ми дубенчани, його земляки, вирішили продовжити роботу для вшанування титанічної праці Бориса Григоровича. Адже він народився в селі Ульбарів Дубенського району Волинського воєводства (тепер Рівненська область, – ред.). Тут навчався. Тут і почалась його робота, коли він став провідним консультантом Державного історико-культурного заповідника в м. Дубно Дубенського замку. Дякуючи йому, цей замок почав воскресати, ставати схожим на твердиню над річкою Іквою, і вже тоді ми почали назбирувати матеріали про нього», – розповів співавтор фільму, член Національної спілки письменників України, почесний член Національної спілки краєзнавців України Микола Пшеничний.
Він додав, що про Б. Возницького надруковано чимало статей, колективних праць, але, «коли його серце зупинилося недалеко від Золочева, все набуло зовсім інших рис, з’явилась потреба поглянути на нього з відстані часу і простору, оскільки ми з ним опинилися в інших вимірах».
«Золота підкова Бориса Возницького» розповість не тільки про замки Галичини, які утворюють підкову, а й про родовід Бориса Возницького, його витоки з Волинської землі, про ті підкови, які він знаходив ще юним в дитинстві на рідній Дубенській землі і ті його підкови, загублені козацькими, повстанськими кіньми, які оберігали його все життя. Саме вони спонукають нас до роздумів», – додав Микола Пшеничний.
Зазначимо, Дубенська кіностудія вже знімала частини фільму у Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, музеї «Русалки Дністрової» у Львові, в Олеському замку, у Підгірцях.
Після Золочівського замку на черзі й інші філіали галереї, які створив Борис Григорович разом із колегами, кілька цікавих місць у Львові, а також Винники, де він колись вчителював і де починав свій шлях як краєзнавець і музеєзнавець.
Нагадаємо, Борис Возницький загинув вранці, 23 травня 2012 року у ДТП між селами Куровичі та Печенія Золочівського району, що на Львівщині.
Довідка ІА ZIK.
Борис Возницький народився 16 квітня 1926 р. у с. Ульбарів, Волинського воєводства – тепер Дубенський район Рівненська область. Український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.
Під час Другої світової війни служив у радянській армії, нагороджений медаллю «За відвагу». Був студентом училища імені Труша, навчався у Ленінградській академії мистецтв (факультет історії мистецтв).
Борис Возницький починав свою діяльність у Винниках і був натхненником створення Винниківського історико-краєзнавчого музею, збирав перші експонати для нього (в 1956 році жив у Винниках). Історико-краєзнавчий музей Винників – другий музей міста. Перший – кімната-музей, яку створив Борис Возницький. Щоб забезпечити сім’ю, працював у трьох школах, вчив дітей малювати, вів краєзнавчий і туристичний гуртки у тодішньому Будинку піонерів. У Винниках створив перший музей, експонати до якого збирав разом з учнями міста. Організовуючи експедиції в ближні села, вони знайшли унікальні речі, яким немає ціни, розкопали в лісі два кельтські поселення. Разом робили археологічні пошукові експедиції, зібрали колосальну колекцію. Багато експонатів із тих часів зберігаються в історико-краєзнавчому музеї, деякі – в Олеському замку. На жаль, коли Возницький був змушений поїхати у Ленінград на навчання, цей музей перестав існувати.
У 1960–1962 рр. Возницький працював заступником директора Музею українського мистецтва у Львові. Згодом призначений на посаду директора Львівської картинної галереї.
Організатор численних історико-художніх виставок, у тому числі великої експозиції «Гетьман Іван Мазепа: Погляд крізь століття» (2003), виставка «Іван Виговський особа і час», «Розп’яття» (до 2000-річчя від народження Христа). Був популяризатором спадщини Іоана Георгія Пінзеля, ініціатором створення музеїв першодрукаря Івана Федорова, музею-садиби «Русалки Дністрової». Створив туристичний маршрут «Золота підкова», до якого входять Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки.