АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Фіркович Абрахам (Авраам) Самуїлович (1787-1874)
Видатні діячі
Фіркович Абрахам (Авраам) Самуїл...

Інше

В Острозі видадуть четвертий том творів Уласа Самчука | Друк |
Новини - Нове
Про ці та інші плани ішлося в Національному університеті «Острозька академія» під час зустрічі з Ярославом, Оксаною та Всеволодом Соколиками. Українці за походженням – родина Соколиків – проживають у Канаді й упродовж багатьох років підтримують щирі дружні відносини з Острозькою академією. Оскільки Ярослав та Оксана Соколики – єдині розпорядники творчої спадщини Уласа Самчука, то саме з їх ініціативи встановлено пам’ятник Уласу Самчуку й відкрито музей письменника в місті Рівному до його 100-річного ювілею.
Фото Олексія Костюченка
Острозькій академії як провідному центру української духовності та патріотизму панство Соколиків надало ексклюзивне право перевидавати твори прозаїка для широкого кола читачів в Україні. Так, до сторіччя з дня народження Уласа Самчука редакційно-видавничим відділом Острозької академії було видано трилогію письменника «Волинь», спогади і враження Уласа Самчука у двох частинах, що охоплюють період Другої світової війни «На білому коні. На коні вороному». До 105-річниці від дня народження видатного письменника побачила світ збірка творів Уласа Самчука «Марія», «Віднайдений рай» та «Чого не гоїть огонь». Ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник розповідає, що на досягнутому не зупинятимуться. Планується видання четвертого тому творів Уласа Самчука, адже літературна спадщина поета надзвичайно багата. Редакційний комітет уже визначив, які твори письменника увійдуть до цього тому. Передбачається перевидання творів мемуарного  характеру, присвячених рокам Другої світової війни, – «П'ять хвилин по двададцятій» і «Планета Ді-Пі». На думку Петра Кралюка, Улас Самчук був багатогранною особистістю, адже реалізував себе не лише як письменник, а й літературознавець, публіцист і навіть філософ.
На знак багаторічної плідної співпраці в Острозькій академії обладнано нову аудиторію за останнім словом новітніх технологій, що носитиме ім'я родини Соколиків-Бризгун.
Родина Соколиків разом з керівництвом Острозької академії обговорили ідею чергового Всеукраїнського конкурсу, який проводитиметься у 2015-2016 навчальному році на тему: «Творчість Уласа Самчука у вимірі українського сьогодення» у таких номінаціях: краща наукова робота, кращий учнівський твір, краща публікація в центральній пресі, краща публікація в мас-медіа регіонів. Конкурс, присвячений творчості Уласа Самчука, триватиме з 1 вересня 2015 року до 15 лютого 2016 року. До співпраці запрошуються  учні загальноосвітніх шкіл, студенти та аспіранти вищих навчальних закладів України. З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Острозької академії.
Олексій КОСТЮЧЕНКО