АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Приступа Хома (1895 – ?)
Видатні діячі
Приступа Хома (1895 – ?)...

Інше

У Луцьку чиновники хочуть зрізати ясен Лесі Українки | Друк |
Новини - Нове
Як повідомляє Слово Волині, у Луцьку на Замковій площі засихає унікальна ботанічна пам’ятка – Лесин Ясен. Дереву приблизно 170 років.
Люди кажуть, що під ним любила відпочивати відома українська поетеса Леся Українка. Але начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич, автор багатьох історичних праць, стверджує: те, що під ним сиділа Леся, – лише легенда, яка не підтверджена науковими фактами.
«Сьогодні я особисто можу з впевненістю говорити, що ясен, який росте неподалік замку, абсолютно ніякого відношення до Лесі Українки не має. Він не згадується ні в її творчості, ні в спогадах родини Косачів. Так, як згадується, наприклад,  замок, Покровська церква, а ясен -  не згадується. От і все!»,- каже чиновник.
Луцькі чиновники не знають, як вчинити з Ясеном, адже сухе гілляччя періодично падає, чим може завдати шкоди перехожим.
«Так,  дерево старіє. Основне, що бачимо, це проходить всихання скелетних гілок.  Дерево доволі високе і гілки поступово відмирають.  Ще в корені видно, що є серцевинна гниль.  Але нещодавно вона була засипана піском, щоби далі туди ні вода, ні сміття не потрапляло. Зацементована.  Однак, по суті,  все має свій вік, своє життя, і воно все одно  буде відживати, буде руйнуватися, гинути…», -  певен начальник відділу екології Луцької міської ради Анатолій Гламазда.
Зауважимо, що дерево не огороджене, тому над ним періодично глумляться вандали. «По корінню топчуться. Кілька років тому взагалі був підпал. Його палили, а дирекція заповідника навіть відмовилася його гасити. Наші краєзнавці його гасили. Зараз маємо там дупло, яке розростається з року в рік. Обстежень ніхто не проводить. Наші чиновники, певно, навіть не знають, як це проводиться», - бідкається краєзнавець Ігор Левчук.
Громадські активісти кажуть, що дерево можна відновити за допомогою спеціальної дорогої вакцини.
Варто зазначити, що на Волині дерев такого віку (більше 150 років) - залишилося обмаль.