АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Троїцкая церква в м. Полонне
Пам'ятки
Троїцкая церква в м. Полонне...

Інше

Видатний скрипаль, родом із Кременця | Друк |
Новини - Нове
21 липня сповнилося 95 років від дня народження відомого американського скрипаля Ісаака Стерна (Штерна, 1920 – 2001), який народився в місті Кременець. В однорічному віці поїхав з батьками в Сан-Франциско.
Увійшов в історію світової музики як один із найбільш відомих академічних музикантів ХХ століття. У репертуарі майстра – твори Вівальді, Й.С. Баха, Бетховена, Фелікса Мендельсона, Брамса, а також композиції сучасних композиторів – Стравінського, Барбера, Бернстайна. Удостоєний почесної премії «Греммі» (1987), французького ордена Почесного Легіону (1990), вищої нагороди США – Президентської медалі свободи (1992). Володар премії Шведської королівської музичної академії Polar Music Prize (2000).
Стерн зіграв помітну роль у порятунку історичного залу Карнегі-хол, що на початку 1960-х років був приречений на знос через будівництво нових залів у Лінкольн-центрі. Він активно виступив за збереження Карнегі-холу й, домігшись цього, став президентом Ради Карнегі-холу і сприяв тому, щоб саме в цьому залі проходили найбільш престижні концерти.
За шість десятиліть виконавської кар’єри виступав на більшості престижних сцен світу. Більшість концертів Стерна збереглися в записах, – вони записані на магнітофонну плівку.