АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Об’єднання Венедів навколо Дулібії Рось та розселення слов’ян (II – IX ст. ст.) (підоснова – сучасна
Мапи Волині
Об’єднання Венедів навколо Дуліб...

Інше

Пам’ятна академія та фотовиставка відбулися у Володимирі-Волинському, присвячені пам’яті засновнику міста | Друк |
Новини - Нове
24 липня у культурно-мистецькому центрі відбулась пам’ятна академія “Володимир, яким ми його пам’ятаємо”.
Організаторами академії є управління культури Волинської облдержадміністрації, адміністрація Державного історично-культурного заповідника “Стародавній Володимир”, Волинський краєзнавчий музей, Володимир-Волинська міська рада, відділ культури і туризму.
З привітальними словами і відкриттям академії, яка приурочена вшануванню пам’яті князя Київського Володимира Великого виступив Валерій Дмитрук, начальник управління культури Волинської обласної державної адміністрації.
Прозвучала доповідь на тему :”Володимир-Волинський в новітній історіографії”, яку зачитав Геннадій Бондаренко, кандидат історичних наук, професор.
Він повідав багато цікавих фактів. Виявляється, у Москві бажають поставити пам’ятник Володимиру Великому, тому що росіяни все ж таки вважають, що він народився на їхній землі під Псковом, у селі Будник (зараз урочище Буденик).
Також слухачі і учасники академії почули доповідь на тему “Володимир-Волинський в епоху київського князя Володимира Великого”, яку підготував Михайло Кучинко, доктор історичних наук.
Існує думка, що місто заснував Володимир Великий на рівному місці і сам назвав своїм іменем. Це мало вірогідно, адже є археологічні докази, які стверджують, що на території міста людські поселення були набагато раніше, ще у 6-7-му столітті. У Руському літописі місто вперше згадується у 988-му році, але в літописах поселення зазначались лише в тому випадку, якщо вони чимось відзначились раніше. Особливо важливий етап у розвитку міста відбувся у 12-му столітті, коли був побудований Успенський собор, чим дуже зацікавив іноземців. А витоки становлення Володимира як міста сягають ще ранньослов`янської доби.
Володимир-Волинський був найвищим оборонним пунктом, де зараз знаходяться вали тогочасного дитинця. Побудова валів датується до 10-го століття, у них типова форма Волинського типу оборонних пунктів (поєднання кола з квадратом). Володимир уже був повноцінним містом у 11-12-му століттях.
Також згадка про Володимир є у літописах, які стверджують про його існування ще у 884-му році, а це ж майже на сто років раніше за  офіційну дату заснування. Цей факт підтверджують не лише писемні джерела, а і археологічні розкопки…”
Також виступали і наукові співробітники Державного історично-культурного заповідника “Стародавній Володимир” (на фото Орися Вознюк), так і науковий співробітник Інституту історії України НаАН України з міста Києва Віталій Скальський з темою “Старозаповітні алюзії літописного образу князя Володимира”.
Далі відбувся показ фільму, який створений у співпраці з АТМ “Володимир” про старожилів міста в контексті проекту “Володимир, яким ми його пам`ятаємо”.
Після фільму жителі міста охоче розповіли гостям про розвиток і розбудову міста.
Анатолій Силюк, директор Волинського краєзнавчого музею, виступив із доповіддю “Володимир-Волинський в музейному просторі Волині : здобутки і перспективи”.
На завершенні слухачів та учасників академії привітала та додала кілька слів Лариса Кулікова – заступник Володимир-Волинського міського голови.
Водночас пройшла фотовиставка нашого загиблого у АТО земляка “Недоспівана пісня…” Ігоря Упорова і виставка робіт учнів дитячої художньої школи м. Володимира – Волинського.
Фото “Недоспіваної пісні…” не змогли не привернути увагу кожного, хто проходив повз. Власне назва була споріднена із заголовком вирізку із газети : “Лишились недоспівані пісні, і наша мрія – чиста і крилата. В ній доньку обіцяла ти мені, таку, що дуже схожа на мене, на тата…”  і представлено поруч фото донечки Ігоря – маленької  Юлії.
Світлини розчулили серце багатьох людей. Заставила задуматись назва фото : “Іще разом. Ігор із дружиною Надією”. Сильно. Ще одна світлина, яка не полишила байдужим кожного : “Останнє фото Ігоря Упорова…”.
Виставка робіт учнів дитячої художньої школи додала своєрідної атмосфери пам`ятній академії “Володимир, яким ми його пам`ятаємо”.  Кожен милувався витворами юних художників і отримував масу естетичного задоволення.