АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Собор Успiння Пресвятої Богоматерi. Володимир-Волинський.
Пам'ятки
Собор Успiння Пресвятої Богомате...

Інше

9 серпня 2015 року – 95 років від дня народження Миколи Андрійовича Скорського, українського літературознавця. Жив і працював у м. Житомир | Друк |
Новини - Пам'ятні дати
Педагог, письменник, журналіст. Народився 9 серпня 1920 року в селі Юшківцях Оратівського району на Вінничині, у вчительській родині. Автор понад 400 публікацій, серед яких книги, літературно-критичні, методичні статті, рецензії, нариси, фейлетони, кореспонденції. Лауреат премії ім. Івана Огієнка (2003 р.), почесний професор Кам’янець-Подільського державного університету.
У 1937 році Микола Андрійович закінчує Ортівську середню школу і вступає на філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. Разом з товаришами відвідував «Літературні четверги», які організовувала «Літературна газета», часто бував на виставах у драматичному театрі ім. І. Франка та в російському – ім. Лесі Українки. Пізніше перевівся на заочне відділення та вчителював недалеко від Канева.
Після закінчення інститут мобілізували в діючу армію. Пізніше потрапив у концтабір для полонених у м. Житомирі.
Полонениз через деякий час відправляють у товарняку до Рівного. Оскільки концтабори були переповнені, німецьке командування дало розпорядження відпускати додому саме жителів Західної України, а також із тодішньої Кам’янець-Подільської області. Микола Андрійович вирішив іти до села Драганівка Кам’янець-Подільської області, звідки родом була його дружина. Підлікувавшись у квітні 1944 року він повертається на службу: пройшовши дорогами від Чорткова до Тернополя, Бродів, Львова, Самбора, форсував Віслу, здобував Сандомирський плацдарм. У боях втратив ліву руку.
У 50-х роках працює на журналістом, пізніше педагогом-філологом в педучилищі, знову на журналістській роботі, а потім у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті працює деканом, завідує кафедрою української літератури.
Волошина Н. Учитель від Бога / Н. Волошина // Українська література в загальноосвітній школі. – 2005. – № 8. – С. 4-6.