АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Чудотворна Жировицька ікона Богородиці Ніжності
Волинська ікона
Чудотворна Жировицька ікона Бого...

Інше

Київські студенти розробили проекти реконструкції Дубенського замку | Друк |
Новини - Нове
Цього літа у студентів першого та п'ятого курсів архітектурного факультету Київського національного університету будівництва й архітектури була дуже цікава практика: студенти відвідали Дубенський історико-культурний заповідник, де не лише ознайомилися з архітектурними особливостями місцевого замку, але й запропонували власні ідеї щодо його реконструкції.
Поїздка до Дубенського замку сама по собі є вражаючим екскурсійним досвідом у житті кожного туриста, адже тут досі живе застигла у часі історія і можна доторкнутися до реліквій, які проіснували чимало століть.
Студентам же пощастило ще більше: вони провели у Дубенському заповіднику цілих два тижні, практикуючись у замірюваннях території та розробляючи власні реставраційні проекти, які 10 липня були презентовані ними в Палаці Любомирських. На презентації були присутні не тільки викладачі їх навчального закладу, але й працівники управління архітектури, будівництва і земельних питань Дубенської міської ради та керівництво заповідника, тож будемо сподіватися, що при появі коштів ідеї студентів використають для проведення справжньої реконструкції Дубенського замку.
Керівник практики Тетяна Ладан розповіла, що студентам першого курсу дали завдання обміряти Палац Любомирських та навколишню територію, а потім на основі цих вимірювань п'ятикурсники розробили конкретні пропозиції щодо реконструкції та реставрації об'єктів, інтер'єру і навколишньої території. Студенти зізнаються, що колективна робота здружила їх і перебування в замку залишило безліч чудових вражень.
Першокурсниця Євгенія Лисенко каже, що результатом їх перебування в Дубно стали емоції, втілені олівцем і кольором у роботах. Варто лише подивитися на ці малюнки, як відразу відчувається особлива енергетика цього місця, котрою зарядилися студенти. П'ятикурсниці Іванні Грищенко дуже сподобалося проектувати не абстрактний об'єкт, а справжній, який дійсно існує. Її колеги придумали, як реконструювати банкетну залу, а Іванна проектувала фонтан. Дівчина мріє, щоб її роботу втілили в життя і в замку дійсно з'явився такий фонтан. Ця ідея вже отримала схвалення представників Дубенського архітектурного управління.
Архітектор Дубенської міськради Олег Супрун каже, що відвідувачі замку змогли б краще пізнати його історію завдяки такому фонтану. Кожна деталь у ньому символічна: так, чотири яруси фонтану символізують чотири роди, які колись були власниками замку: князі Острозькі, Любомирські, Заславські і Сангушко.