АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Особняк міського голови Доманєвського, 1913 р. Старий бульвар, 16 м. Житомир
Пам'ятки. Житомир
Особняк міського голови Доманєвс...

Інше

Знахідки волинських археологів на Хрінницькому водосховищі | Друк |
Новини - Нове
Вже двадцять другий польовий сезон на багатошаровому поселенні біля села Хрінники Рівненської області працює Волинська рятівна археологічна експедиція Інституту археології НАН України.
Про це повідомляють у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».
«Нажаль, немає з ними засновника експедиції, дослідника минувшини Волині Дениса Никодимовича Козака. Але ми пам'ятаємо про нього
і продовжуємо його справу», - йдеться у повідомленні.
Нещодавно на базу практики прибули студенти І курсу історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, які замінили львівських студентів.
Нещодавно під керівництвом Антона Панікарського відкрили два житла, що належать східногерманському племені готів, які проживали на цій території у ІІ-IV століттях нашої ери. Також дослідили житло ранньослов'янського часу V-VI століття нашої ери із залишками печі.
Серед знахідок на території поселення варто виділити готські застібки для плащів та прясло із рунічними знаками. Також трапляються керамічні форми епохи бронзи та ранньозалізного часу. Особливої уваги заслуговує кістяне долото скіфського часу. Серед найраніших матеріалів на Хрінницькому поселенні зафіксовані крем'яні знаряддя пізнього кам'яного віку, якими користувалися мисливці на північного оленя.
Учасники експедиції також планують обстежити місце наступу російської 8-ї армії під час Брусиловського прориву 1916 року біля села Вербень, де залишилось багато могил невідомих воїнів австрійської та російської армій.
Антон Панікарський
На базі експедиції
Денис Козак під час досліджень 2012 р. на Хрінницькому водосховищі