АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Михайлівська церква, 1771
Пам'ятки
Михайлівська церква, 1771...

Інше

Маневицький краєзнавчий музей може поповнитись унікальною знахідкою, яку виявлено на Маневиччині | Друк |
Новини - Нове

В Маневицькому районі, в урочищі Лєліхувий куток (Гострий Кут), у гирлі річки Стир, в південно-західній частині села Старосілля на відстані 3.5 км від центру села, було виявлено предмет схожий на човен.

 

При більш детальному огляді на прибережній смузі на глибині приблизно 3 метри було зафіксовано вийняття ґрунту за допомогою землерийної техніки (котлован довжиною 15 м. і шириною 5 м.). На дні котловану знаходиться човен-довбанка довжиною до 12 метрів, шириною 75 см. а висотою 95 см., товщина борту 7-8 сантиметрів, глибина самого човна до метра. Після огляду науковців човен-довбанка невизначеного часу є щойно виявленою рухомою археологічною знахідкою і, згідно чинного законодавства, підлягає збереженню і передачі до Музейного фонду України. 

 За попередніми висновками вік знахідки може сягнути до п’ятсот років, але є також припущення, що її могли використовувати і стародавні слов’яни, тому вік човна може сягнути й тисячу літ. Точну дату виготовлення човна вдасться визначити лише після проведення радіовуглецевого аналізу. Директор маневицького краєзнавчого музею П.М. Хомич звертається до всіх небайдужих людей, патріотів Волині та Волинського Полісся з проханням фінансової допомоги для підняття, а потім консервації та збереження в експозиції Маневицького краєзнавчого музею унікальної знахідки, яка має велику наукову цінність. <a href="http://volyn-museum.com.ua/news/manevickij_kraeznavchij_muzej_mozhe_popovnitis_unikalnoju_znakhidkoju_jaku_vijavleno_na_manevichchini/2015-09-01-1990">http://volyn-museum.com.ua/news/manevickij_kraeznavchij_muzej_mozhe_popovnitis_unikalnoju_znakhidkoju_jaku_vijavleno_na_manevichchini/2015-09-01-1990</a>