АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Покровська церква XVII-XIX ст. м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Покровська церква XVII-XIX ст. м...

Інше

Кому належала унікальна волинська знахідка? | Друк |
Новини - Нове

Наприкінці серпня у річці Стир поблизу села Старосілля Маневицького району рибалки виявили дивну знахідку. Як з’ясувалося згодом – це 12-метровий човен-довбанка, пише Громадське ТБ.

 

На місце події прибули краєзнавці, археологи, громадські активісти. З-під крутого, майже триметрового берега річки виглядала лише невеличка частинка човна. Для того, щоб вийняти на поверхню судно довелося замовляти рачка, застосовувати помпу і кран.

Човен виготовлений із цільного дерева. На його борту може поміститися 10 чоловік. Аналізуючи особливості його будови, науковці припускають, що судно мало кермо, могло розвивати велику швидкість, а для того, щоб вирушити у зворотньому напрямку, команді човна достатньо було пересісти обличчям в іншу сторону.

Нині деревину відправили на експертизу, а човен знову опустили у спеціальну водойму, щоб дерево не розпалося. Розміри і збереженість човна просто вражають археологів. Вони припускають, що судно виготовлялося на замовлення знаті орієнтовно у XV столітті.

Нині на Маневиччині міркують над тим, де згодом експонувати цю цінну знахідку, адже човен не поміститься в жодному з музеїв Волині.

Джерело: http://www.volynpost.com/news/57199-komu-nalezhala-unikalna-volynska-znahidka-foto-video