Авторизація



Опитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Дубенський замок князів Острозьких XV ст. Краєвид біля північної сторони замку.
Пам'ятки
Дубенський замок князів Острозьк...

Інше





Легка Н. На Волині росте сосна, якій понад 200 років | Друк |
Читальний зал - Природа, природні ресурси краю

На Волині росте сосна, якій понад 200 років


Одиноке дерево-довгожитель – сосна звичайна височіє в одному з кварталів лісового масиву Дубечненського лісництва. У липні 1972 року вона віднесена до пам’яток місцевого значення. Вік дерева – більше 230 років.

Незважаючи на те, що шлях до унікального дерева особливий, тернистий, пролягає далеченько від села, крізь гущавину правічного лісу, стежка до сосни протоптана любителями природи, яких, очевидно, немало. Загалом і урочище, де росте лісова красуня, є унікальним. З історичних джерел відомо, що у Чорному броду в 1707 році відбулася битва між російськими та шведськими військами і ніби-то шведи заховали в урочищі іноземну казну. Втім, другий факт цілком може бути лише красивою легендою – однією з тих, у які так хочуть вірити люди.

Інша справа – правічна сосна з ніби намальованим рівним золотистим стовбуром, помережаним ромбами правильної форми. Вона жива, реальна, до неї можна прихилитися, самому її не обійняти – для цього потрібно ще двох людей просити на підмогу. А якщо в мандрівника з’явиться бажання ще й сфотографувати красуню, вона із задоволенням позуватиме, як у нашому випадку.

Фото автора.

Джерело: http://slovovolyni.com/ukr/polissja/9868/