АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Контрудар австро-германців і його парирування з 3 (16) по 8 (21) червня 1916 р.
Мапи Волині
Контрудар австро-германців і йог...

Інше

Власюк І.М. Розвиток поміщицьких господарств Волинської губернії (1900–1917 рр.) | Друк |
Читальний зал - Господарство Волинського краю

Поміщицькі господарства Волині й усієї Правобережної України на початку XX ст. підпорядковувалися подальшому ринковому розвитку країни. Господарство перетворювалось у сільськогосподарське підприємство, яке працювало на ринок та керувалося поміщиком, досвідченим економом або здавалося в оренду капіталісту.

Саме така система його ведення була переважаючою у даному регіоні. Панівною вона була у Київській губернії, де дворяни перед аграрною реформою 1906 р. володіли на правах приватної власності 36,4% земель [8, с.7]. У капіталістичних господарствах використовувалася вільнонаймана праця. Загальна кількість сільськогосподарських робітників на початку XX ст. в Україні становила близько 1,9 млн. осіб [9, с.404].

Для поміщицьких господарств ринкового типу було характерним застосування сільськогосподарських машин і вдосконалених знарядь праці. Це сприяло розширенню внутрішнього ринку на засоби виробництва й робочу силу, створенню власних цукрових та винокурних заводів, які входили до складу маєтків (виробництво продукції поєднувалося з її промисловою переробкою). Так, переробка цукросировини стимулювала вдосконалення землеробської культури у дворянських господарствах (поширення багатопільних сівозмін, принцип плодозміни тощо).

Власюк І. М. Розвиток  поміщицьких господарств Волинської губернії (1900–1917 рр.) / І. М. Власюк // Сторінки історії. - К., 2010. - № 30. - С. 60 - 71. 

 

ЗавантажитиЗавантажити