АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Музей дзвонів, м. Луцьк
Пам'ятки. м.Луцьк
Музей дзвонів, м. Луцьк...

Інше

У Житомирській області державі повернуть землі на яких проживали племена скіфів-орачів | Друк |
Новини - Нове
У Житомирській області державі повернуть землі на яких проживали племена скіфів-орачів
Позов прокуратури Андрушівського району Житомирської області про скасування розпорядження райдержадміністрації та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки площею понад 13 га вартістю 2,2 млн грн задоволено апеляційним судом Житомирської області у повному обсязі.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Так, рішенням Андрушівської райдержадміністрації у 2004 році передано громадянам у власність земельні ділянки (частки паю) загальною площею понад 13 га, на яких розташовані об’єкти археологічної спадщини – кургани, що поблизу с. Іванків. Однак, ділянки передано з порушенням земельного законодавства, без проведення державної землевпорядної експертизи та погодження відповідними органами охорони культурної спадщини, оскільки кургани перебувають на державному обліку і відносяться до категорії пам’яток місцевого значення», – йдеться у повідомленні.

За принципової позиції органів прокуратури, в апеляційному порядку скасовано рішення районного суду про відмову у задоволенні позову та прийнято нове, яким скасовано усі незаконні рішення стосовно культурно-історичної пам’ятки – курганів.

Довідково. На землях, де розташований Андрушівський район, у давнину були поширеними стоянки епохи бронзи і заліза. На цій місцевості у далекі історичні часи проживали племена скіфів-орачів. Як свідчать історичні джерела, скіфські кургани поблизу декількох сіл збереглися дотепер.

Джерело: info http://zhitomirinfo.cinfoo.com/news-18157.html