АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Свята Катерина. Волинська ікона XVIII ст.
Волинська ікона
Свята Катерина. Волинська ікона ...

Інше

Пам'ятні монети України. Галшка Гулевичівна | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки
Дата введення в обіг: 27 сiчня 2015
Технічні характеристики
Номінал Метал Маса, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, штук
2 нейзильбер 12.8 31 спеціальний анциркулейтед рифлений 30000
Серія: Видатні особистості України

 

Присвячена відомій постаті культурно-національного відродження України кінця XVI - початку XVII ст. - Єлизаветі (Галшці) Василівні Гулевичівні, яка походила з волинської шляхетської родини і була однією із засновниць Київського братства, Богоявленського монастиря і при ньому школи для дітей, відписавши для цих цілей у 1615 році свою садибу із землею в Києві на Подолі. Цим було покладено початок Київській братській школі (згодом Києво-Могилянській академії).

 

 

Роздрібна ціна, грн: 22

На аверсі монети розміщено: угорі напис НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ, праворуч від якого - малий Державний Герб України; стилізовану композицію, що символізує передавання землі, - на тлі сторінки з автографом Галшки Гулевичівни зображено перо (угорі) та печатку (унизу), праворуч - номінал 2/ГРИВНІ, під яким рік карбування монети 2015 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: угорі - фасад будинку, з якого починалася історія Київської братської школи, під яким напис ГАЛШКА/ГУЛЕВИЧІВНА та роки її життя 1575/1642, ліворуч зображено Галшку Гулевичівну з дітьми.

 

Художник: Іваненко Святослав
Скульптор: Іваненко Святослав

 

 

 

Художник: Іваненко СвятославСкульптор: Іваненко Святослав

 

Джерело: Пам'ятні монети України.  Галшка Гулевичівна [Електронний ресурс] // Національний банк України. Офіційне інтернет-представництво. - Джерело доступу: http://www.bank.gov.ua/control/uk/currentmoney/cmcoin/details?coin_id=651