АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Свято-Стрітенський храм с. Залісоче Ківерцівський район Волинська область (1784)
Пам'ятки
Свято-Стрітенський храм с. Заліс...

Інше

1618, 11 грудня – після тривалої військової кампанії Річ Посполита й Російська держава уклали Деулінське перемир’я. | Друк |
Читальний зал - Історія, історичні науки

На карті помаранчевим кольором позначено територію, що відійшла Речі Посполитій за умовами Деулінського перемир'я 1618-го.  Фото: uk.wikipedia.org.

Польський королевич Владислав Ваза, скориставшись запрошенням московського боярського уряду («Семибоярщини») намагався завоювати російський престол. У грудні 1617-го польське військо вирушило до Москви, але місцеві мешканці не відчинили браму. Отаборившись під міськими мурами поляки потерпали від московських «летючих загонів». Варшава змушена була покликати на підмогу запорозьких козаків, пообіцявши їм збільшення козацького реєстру, гарну платню, свободу православнохї віри та визнання адміністративної й судової автономії України. 20-тисячне козацьке військо, на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним успішно захопило ряд укріплених міст Московії. У жовтні штурмували Москву, спустошили навколишні міста й захопили Калугу. Це змусило росіян піти на переговори та стати поступливішими.
Деулінське перемир’я заключалось на чотирнадцять років. Росія поступилась низкою територій. До Речі Посполитої відходила територія Смоленщини й Чернігово-Сіверська земля (Чернігів та Новгород-Сіверский).

На карті помаранчевим кольором позначено територію, що відійшла Речі Посполитій за умовами Деулінського перемир'я 1618-го.  Фото: uk.wikipedia.org.

Польський королевич Владислав Ваза, скориставшись запрошенням московського боярського уряду («Семибоярщини») намагався завоювати російський престол. У грудні 1617-го польське військо вирушило до Москви, але місцеві мешканці не відчинили браму. Отаборившись під міськими мурами поляки потерпали від московських «летючих загонів». Варшава змушена була покликати на підмогу запорозьких козаків, пообіцявши їм збільшення козацького реєстру, гарну платню, свободу православнохї віри та визнання адміністративної й судової автономії України. 20-тисячне козацьке військо, на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним успішно захопило ряд укріплених міст Московії. У жовтні штурмували Москву, спустошили навколишні міста й захопили Калугу. Це змусило росіян піти на переговори та стати поступливішими.  Деулінське перемир’я заключалось на чотирнадцять років. Росія поступилась низкою територій. До Речі Посполитої відходила територія Смоленщини й Чернігово-Сіверська земля (Чернігів та Новгород-Сіверский).