АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Корецька фарфоро-фаянсова мануфактура
Етнографія Волині
Корецька фарфоро-фаянсова мануфа...

Інше

ІІ міжнародна науково-практична конференція "Реформація: східноєвропейські виміри" | Друк |
Новини - Нове

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

13-15 квітня 2016 р., м. Острог (Україна)

Інформаційне повідомлення

 Реформація: східноєвропейські виміри

 Шановні колеги, запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Міжнародній науково-практичній конференції циклу “Реформація 500”.Конференція відбудеться 13-15квітня 2016 р. в Національному університеті “Острозька Академія” (Україна, Рівненська обл., м. Острог, вул. Семінарська, 2).

У жовтні 2017 р. християнський світ відзначатиме п’ятсотріччя початку європейської Реформації – однієї із найбільш важливих подій всесвітньої історії, що справила винятковий вплив на конфесійну ситуацію в Європі та зумовила вектор подальшого розвитку всієї західної цивілізації. Святкування ювілею Реформації дає привід переосмислити історичний шлях протестантизму, закликає по-новому оцінити значення реформаційного спадку для сучасності, поставити питання про його творчі рецепції в пошуку відповідей на сьогоднішні виклики для християнського богослов’я. Зважаючи на ці фактори, Ресурсно-дослідницький центр ЄААА ініціював цикл міждисциплінарних науково-практичних конференцій, присвячених 500-річчю Реформації. У квітні 2015 р. в м. Вільнюс (Литва) відбулася перша конференція «Реформація: історія та сучасність». Наступні конференції «Реформація: східноєвропейські виміри» і «Реформація та проблеми гуманітарного знання» (2017 р.) відбудуться у Острозі (квітень 2016 р.) та Санкт-Петербурзі (квітень 2017).

Конференція «Рeформація: східноєвропейський вимір»

Мета конференції «Реформація: східноєвропейський вимір» – активізація досліджень з історії реформаційних рухів у східноєвропейському контексті та їх ролі у церковних перетвореннях та суспільно-культурних процесах постреформаційного періоду.

Основні напрями роботи конференції

 • Передумови Реформації у слов’янському середовищі: соціальні зрушення, ренесансний гуманізм,трансформації у католицтві і православ’ї;
 • Особливості реформаційних процесів у західноєвропейському та східноєвропейському контекстах, вплив реформаційних рухів на суспільно-політичні, культурні та церковні перетворення у Східній Європі;
 • Моделі Реформаціїв Речі посполитій(діяльність православних церковних братств, унійні проекти) і в Московському князівстві (рух нестяжателів та ін.);
 • Історія протестантських рухів у Східній Європі, їх інтелектуальний доробок, націотворчі інтенції, освітня та видавнича діяльність, внесок протестантів у розвиток слов’янської культури;
 • Пізньопротестантські течії Східної Європи та Реформація: питання ідентичності, віросповідної сутності, особливості вияву реформаційних ідей в євангельському русі;
 • Європейська Реформація та історичні церкви у східноєвропейському контексті: основні аспекти конфронтації та взаємовпливу;
 • Реформація та цивілізаційний вибір східноєвропейських народів;
 • Сучасні концепти Реформації у східноєвропейському богослов’і.

Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Тематичні секції

В рамках конференції планується робота за наступними тематичними секціями:

 • Історична секція
 • Богословська секція
 • Культурологічна секція

Попередній розклад конференції

13 квітня (середа)

10:00-14.00 – заїзд, реєстрація

14:00-15:00 –відкриття конференції

15:00-16:30 – перше пленарне засідання

16:30-16:45 – перерва (кавова пауза)

17:00-18:30 – друге пленарне засідання

18:30-19:30 – вечеря

14 квітня (четвер)

8:00-9:00 - сніданок

9:00-10:45–третє пленарне засідання

10:45-11:15 – перерва (кавова пауза)

11:15-13:00 –перше секційне засідання

13:00-14:00 – обід

14:00-15:45 – друге секційне засідання

15:45-16:00 – перерва (кавова пауза)

16:00-18:30 –екскурсія по НУОА

18:30-19:30 - вечеря

15 квітня (п’ятниця)

8:00-9:00– сніданок

9:00-12:00 –третє секційне засідання

12:00-13:00 – закриття конференції

13:00-14:00 –обід

14:00-17:00 - екскурсія по Острогу

17:00-19:00 –святкова вечеря

19:00-21:00 – святковий вечір до п’ятсотріччя Реформації

Публікація доповідей

Учасникам конференції надається можливість виступити з доповіддю. За матеріалами конференції буде підготовлений тематичний випуск Євро-Азіатського журналу богослов’я «Богословські роздуми». Доповідь має відповідати тематиці конференції, принципам оригінальності, актуальності, наукової новизни й обґрунтованості припущень.

Термін подання доповідей – до 15 лютого 2016 р.

До 15 березня автори доповідей будуть повідомлені про прийняття або неприйняття їх доповідей, а також (у випадку прийняття доповіді) про форму виступу (пленарне або секційне засідання). Видання тематичного випуску “Богословських роздумів” відбудеться у червні 2016 р.

Вимоги до доповідей

Текст доповіді (до 12 с.) подається в текстовому редакторі MSWord, А4, шрифт TimesNewRoman, 12 кегль (виноски– 10 кегль), вирівнюваннятексту за лівим краєм, поля – вгорі і внизу по 2 см,ліворуч 2,5 см, праворуч 1,5 см, нумерація сторіноквнизу праворуч. Виноски оформлюються через Меню:вставка/виноска/звичайна й автоматична. На першій сторінці посередині рядка –назва доповіді; вище назви праворуч - прізвище та ініціали автора, науковий ступінь (без скорочень), вчене звання, посада, місце роботи (або навчання), місто та країна проживання, далі через 1 інтервал – текст. Після назви статті друкується анотація (14 кегль, курсив) українською (500 знаків), російською (500 знаків) та англійською (від 900 до 1500 знаків) мовами, а також ключові слова (українською, російською та англійською мовами).Цитати та посилання оформлюються відповідно до стилю NotesandBibliographyofChicagoManualofStyle 16th ed. (http://www.chicagomanualofstyle.org/home.html). Транслітерація кириличних джерел оформлюється відповідно до системи романізації кириличних алфавітів Бібліотеки конгресу США (http://www.loc.gov/catdir/cpso/roman.html). Автори надають коротку інформацію про себе та місце роботи мовою доповіді а також англійською мовою. Оргкомітет залишає за собою право відхилятидоповіді, що не відповідають заявленій тематиці,критеріям науковості або вимогам до оформлення.

Умови участі в конференції

Для реєстрації в якості учасника конференції необхідно до 15 січня 2015 року заповнити форму учасника конференції  http://bit.ly/Reformation2Ostroh2015 (на сайті reformation500.e-aaa.info). Учасники конференції сплачують реєстраційний внесок у сумі 200 грн. Внески конференції включають в себе вартість реєстраційного пакету, проживання, харчування,перерв на каву, а також заходів культурної програми. Витрати на проїзд оплачуються учасниками конференції самостійно. Учасники, які не сплачують реєстраційного внеску, можуть зареєструватися на сайті reformation500.e-aaa.info і брати участь у конференції у статусі гостей (без забезпечення умов учасників конференції).

Умови участі у конференції науковців з-за кордону вирішуються в індивідуальному порядку.

Доповідачі, тексти яких будуть прийняті до публікації у спеціальному випуску журналу “Богословські роздуми”, сплачують додатково 100 грн. і забезпечуються авторським екземпляром журналу.

Оплата реєстраційного внеску і оплата публікації матеріалів здійснюється під час реєстрації в перший день роботи конференції.

Оргкомітет конференції

 • Санніков Сергій Вікторович, президентЄААА, доктор служіння, голова оргкомітету.
 • Стоколос Надія Георгіївна, завідувач кафедри релігієзнавства і теології Національного університету "Острозька академія", професор, доктор історичних наук.
 • Хоффман Генріх, професор Ягеллонського університету,доктор філософських наук.
 • Соловій Роман Павлович, керівникРесурсно-дослідницького центру ЄААА, кандидат історичних наук, відповідальний секретар конференції.
 • Дятлик Тарас Миколайович, керівник відділу розвитку освіти ЄААА, докторант теології.
 • Еверт ван де Пол, професор Євангельського теологічного університету, доктор теології.
 • Бачище Юрій Олегович, доцент департаменту історії Європейського гуманітарного університету, кандидат історичних наук.
 • МокієнкоМихайло Михайлович, науковий співпрацівник Ресурсно-дослідницького центру ЄААА, кандидат історичних наук.
 • НікольськаТетяна Кирилівна, завідувач кафедри Історії Церкви Санкт-Петербурзького християнського університету; кандидат історичних наук.
 • Филипчук Світлана Василівна, доцент кафедри релігієзнавства і теології Національного університету "Острозька академія", кандидат історичних наук.
 • Якуніна Катерина Ігорівна, старший викладач кафедри релігієзнавства і теології Національного університету "Острозька академія", кандидат історичних наук.
 • Кравець Олександр Петрович, викладач кафедри індоєвропейських мов Національного університету "Острозька академія".

Інформація

Інформація про підготовку конференції – на сайті: http://reformation500.e-aaa.info.

З організаційним комітетом можна зв’язатися поелектронній пошті: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .