АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Корецька фарфоро-фаянсова мануфактура
Етнографія Волині
Корецька фарфоро-фаянсова мануфа...

Інше

Ящук В. Села коло Радивилова пропали… | Друк |
Читальний зал - Край в цілому, міста та райони краю

 

Старі географічні карти доносять до нас чимало цінної інформації, яка розгубилася з плином часу. Ось переді мною не така вже й давня карта, на ній Радзивилів-Radziwiłłów (Радивилів), надрукована 1924 року, за часів Польщі. Минуло тільки 90 років, але багато чого змінилося.
Ну, насамперед впадає у вічі, що Радивилів розрісся, наприклад, мікрорайону Цибухів за залізницею вздовж вулиці в сторону Немирівки ще взагалі не було. А роль головних доріг – поряд з тими, що вели в сторону Крупця і Немирівки – відігравали й вулиці в напрямку Білої Криниці (на карті позначені Білокриниця і Вапнярка) та через Лев’ятин до колишнього пункту перепуску через російсько-австро-угорський кордон при головній дорозі з Радзивилова в Броди (нині межа Рівненської і Львівської областей). У 20-30-і роки при цій другій вулиці, від Лев’ятина до тодішньої межі Волинського воєводства, триватиме забудова поселення польських осадників (нині від тієї вулиці за Лев’ятином та від поселення в полі не збереглося жодних слідів).
Впадає у вічі, що дорога від Лев’ятина не тільки виводила на шлях у Броди, а й перетинала його і виводила на стару, відому ще з середньовіччя польову дорогу в напрямку села Язлівчик, де та вливалася у шлях на Луцьк (за Польщі він став центром воєводства).
На старій карті бачимо, що став біля Радивилова позначений назвою Кубань (нині Молодіжний), існував невеликий ставок і біля Лев’ятина. На інших, більш давніх картах той же радивилівський став мав назву Кувань.
Перестали існувати села Сирнова (на карті – Сарнова, на тому місці розташоване міське сміттєзвалище) та Суходоли південніше Лев’ятина, за залізницею (на тому місці тепер росте ліс, який дев’яносто років тому починався за кількасот метрів від поселення і носив назву Фільварський).
На території міста позначені шість храмів і каплиць. З них не збереглися одна церква (біля залізничної станції) і одна каплиця (біля дендропарку).
Карта дає підставу і для порівняльного аналізу більш віддалених від Радивилова поселень, але це вже може стати темою іншої статті.
Старі географічні карти доносять до нас чимало цінної інформації, яка розгубилася з плином часу. Ось переді мною не така вже й давня карта, на ній Радзивилів-Radziwiłłów (Радивилів), надрукована 1924 року, за часів Польщі. Минуло тільки 90 років, але багато чого змінилося.
Ну, насамперед впадає у вічі, що Радивилів розрісся, наприклад, мікрорайону Цибухів за залізницею вздовж вулиці в сторону Немирівки ще взагалі не було. А роль головних доріг – поряд з тими, що вели в сторону Крупця і Немирівки – відігравали й вулиці в напрямку Білої Криниці (на карті позначені Білокриниця і Вапнярка) та через Лев’ятин до колишнього пункту перепуску через російсько-австро-угорський кордон при головній дорозі з Радзивилова в Броди (нині межа Рівненської і Львівської областей). У 20-30-і роки при цій другій вулиці, від Лев’ятина до тодішньої межі Волинського воєводства, триватиме забудова поселення польських осадників (нині від тієї вулиці за Лев’ятином та від поселення в полі не збереглося жодних слідів).Впадає у вічі, що дорога від Лев’ятина не тільки виводила на шлях у Броди, а й перетинала його і виводила на стару, відому ще з середньовіччя польову дорогу в напрямку села Язлівчик, де та вливалася у шлях на Луцьк (за Польщі він став центром воєводства).На старій карті бачимо, що став біля Радивилова позначений назвою Кубань (нині Молодіжний), існував невеликий ставок і біля Лев’ятина. На інших, більш давніх картах той же радивилівський став мав назву Кувань.
Перестали існувати села Сирнова (на карті – Сарнова, на тому місці розташоване міське сміттєзвалище) та Суходоли південніше Лев’ятина, за залізницею (на тому місці тепер росте ліс, який дев’яносто років тому починався за кількасот метрів від поселення і носив назву Фільварський).На території міста позначені шість храмів і каплиць. З них не збереглися одна церква (біля залізничної станції) і одна каплиця (біля дендропарку).
Карта дає підставу і для порівняльного аналізу більш віддалених від Радивилова поселень, але це вже може стати темою іншої статті.
Ящук В. Села коло Радивилова пропали... [Електронний ресурс] / В. Ящук // Радивилів. Info [cайт]. - Режим доступу: http://www.radyvyliv.info/poglyanmo-na-staru-kartu-radivilova.html (дата звернення: 04.01.2016). - Назва з екрану.