АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Свята мучениця Параскева. Перша пол. ХVII ст. Волинь.
Волинська ікона
Свята мучениця Параскева. Перша ...

Інше

Залітач Л. Польща Пілсудського була єдиною державою готовою підтримати українців 1920 р. | Друк |
Читальний зал - Літературне життя

У Польщі Юзефа Пілсудського вважають одним з головних авторитетів польського громадського життя. Ким маршал Пілсудський є для поляків і ким для сусідніх народів, зокрема українців?

12 травня 2015 р. минуло 80 років з дня смерті політика, державного діяча, голови відродженої польської держави Юзефа Пілсудського. У свідомості поляків це людина, яка 1920 року «з допомогою Божої Матері» вберегла Польщу від навали більшовиків (Варшавську битву 1920 року називають в народі «Диво на Віслі»).

Українці знають його слова: «Немає вільної Польщі без незалежної України», які він сказав 17 квітня 1920 року у Вінниці. Саме там голова польської держави Юзеф Пілсудський зустрівся з головним отаманом військ УНР Симоном Петлюрою, з яким намагався реалізувати свою геополітичну концепцію перебудови Східної Європи.

Про те, чи політична думка Пілсудського надалі актуальна, - інтерв'ю з українським істориком, кандидатом історичних наук доцентом кафедри історії слов’ян Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Андрієм Руккасом.

Інтерв’ю у звуковому файлі: http://www.polradio.pl/5/39/Artykul/206605#sthash.OXjxo0kH.dpuf

Залітач Л. Польща Пілсудського була єдиною державою готовою підтримати українців 1920 р. [Електронний ресурс] / Л. Залітач // Польське радіо : [сайт]. - Режим доступу: http://www.polradio.pl/5/39/Artykul/206605 (дата звернення: 21.01.2016). - Назва з екрану.