АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Храм св. мц. Параскеви П’ятниці с. Підгірне Рожищенського району Волинської області
Пам'ятки
Храм св. мц. Параскеви П’ятниці ...

Інше

Перейменування вулиць ; [проспект Марка Безручка] | Друк |
Новини - Нове

Незважаючи на закон про декомунізацію, перейменування вулиць у Рівному відбувається не надто швидко. ПРоблемним виглядає і рішення щодо перейменування вулиці Олеко Дундича на проспект Марка Безручка.

Постать цього військового діяча відома тим, що у 1920 році саме він розбив під Замостям армію Будьонного, таким чином не дозволивши більшовикам увійти у Варшаву.
- Загони січовиків під його проводом брали участь в цей період в спільному українсько-польському бою, і це є одна з відомих постатей української історії, - розповідає рівнянин Сергій Поровчук, помічник  професора Олега Соскіна, київський Інститут трансформації суспільства. - Тому цілком логічно, що було запропоновано одну із вулиць міста, названу іменем сербського найманця, який воював на боці червоних більшовиків, перейменувати на вулицю генерала армії УНР. Бо, на жаль, поки що вулиці Марка Безручка немає ані в Києві, ані в його рідному містечку Токмак в Запорізькій області, де він народився. І Рівне буде першим містом, де може з’явитися вулиця чи проспект Героя двох народів. Адже загони генерала Безручка разом із польськими легіонами, можна сказати, врятували Польщу та Європу від більшовицької навали. Саме завдяки йому армія Пілсуцького і Галера відбила навалу Тухачевського, який стояв під Варшавою, і врятувала Європу від «червоної чуми», - додав Сергій Поровчук.
Незважаючи на закон про декомунізацію, перейменування вулиць у Рівному відбувається не надто швидко. ПРоблемним виглядає і рішення щодо перейменування вулиці Олеко Дундича на проспект Марка Безручка. 
Постать цього військового діяча відома тим, що у 1920 році саме він розбив під Замостям армію Будьонного, таким чином не дозволивши більшовикам увійти у Варшаву. - Загони січовиків під його проводом брали участь в цей період в спільному українсько-польському бою, і це є одна з відомих постатей української історії, - розповідає рівнянин Сергій Поровчук, помічник  професора Олега Соскіна, київський Інститут трансформації суспільства. - Тому цілком логічно, що було запропоновано одну із вулиць міста, названу іменем сербського найманця, який воював на боці червоних більшовиків, перейменувати на вулицю генерала армії УНР. Бо, на жаль, поки що вулиці Марка Безручка немає ані в Києві, ані в його рідному містечку Токмак в Запорізькій області, де він народився. І Рівне буде першим містом, де може з’явитися вулиця чи проспект Героя двох народів. Адже загони генерала Безручка разом із польськими легіонами, можна сказати, врятували Польщу та Європу від більшовицької навали. Саме завдяки йому армія Пілсуцького і Галера відбила навалу Тухачевського, який стояв під Варшавою, і врятувала Європу від «червоної чуми», - додав Сергій Поровчук.