АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Гоца Василь Пилипович (1885-1937)
Видатні діячі
Гоца Василь Пилипович (1885-1937...

Інше

Поровчук С. У Рівному буде вулиця Марка Безручка | Друк |
Новини - Нове

Bezruchko 1

Назви 34-х вулиць, проспектів і провулків у Рівному підлягають обов’язковому перейменуванню. Рівняни розпочали реалізацію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

 Рішення про надання вулиці Олеко Дундича імені генерала Армії УНР Марка Безручка було прийнято 25 лютого на сесії Рівненської міської ради практично без особливих дискусій.

Передумовою перейменування цієї вулиці була конференція, присвячена 95-й річниці спільної битви під Рівним військ УНР та Польщі проти більшовиків. Під час цього заходу, що відбувся ще в липні минулого року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, згадували, зокрема, й генерал Армії УНР Марка Безручка, який брав участь у цій битві. У 1920 р. саме він розбив під Замостем армію Будьонного, що мало вирішальний вплив на наслідки битви за Варшаву і порятунок Польщі та Європи від більшовицької навали. На конференції науковці звернулися до влади міста Рівного із пропозицією змінити назву вулиці Олеко Дуднича на вулицю Марка Безручка. Серб Олеко Дундич був червоним командиром 1-ї кінної, загинув при штурмі Рівного у ході польсько-більшовицької війни.

Процес декомунізації виявився досить непростим. Упродовж кількох місяців на адресу міського голови приходили десятки листів від науковців з України, зокрема з Українського католицького університету у Львові та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, та від представників української меншини в Польщі. Тому, щоб у Рівному з’явився проспект імені генерала Армії УНР Марка Безручка, сприяли також директор Рівненського краєзнавчого музею Олександр Булига, краєзнавці Андрій Жив’юк та Ярослав Ковальчук, священик Віталій Поровчук.
Важливу роль у цьому питанні відіграли листи Генерального консульства РП у Луцьку та колишнього Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Республіці Польща, письменника Дмитра Павличка, який під час своєї дипломатичної місії разом із представниками польської влади встановив пам’ятну таблицю польським і українським воїнам у замостському «Арсеналі».
Поровчук С. У Рівному буде вулиця Марка Безручка [Електронний ресурс] / С. Поровчук // Monitor Wolynski : [сайт]. - Режим доступу: http://monitor-press.com/ua/extensions/s5-tab-show/4237-1577.html (дата звернення: 11.03.2016). - Назва з екрана.