АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Гінчанка Зузанна (Сара Гінсбург) (1917-1944)
Видатні діячі
Гінчанка Зузанна (Сара Гінсбург)...

Інше

Бендюк М. Графиня Антоніна Блудова та Остріг | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині

В книзі розповідається про одну із найпомітніших постатей в історії Острога ХІХ ст. - камер-фрейліну імператорського двору графиню Антоніну Дмитрівну Блудову.

 Завдяки графині в Острозі було створено Кирило-Мефодіївське братство та училище, в якому дівчата навчались не тільки читати та писати, але й вишивати, готувати їжу, грати на музичних інструментах та співати. Тобто, училище готувало дівчат до сімейного життя, а також до ролі домашніх вчительок у багатих сім'ях. Разом з тим, завдяки А. Блудовій поступово був відреставрований колишній монастир капуцинів та добудовано нові корпуси, в яких на сьогодні розмістилися аудиторії Національного університету "Острозька академія".

Антоніна Дмитрівна сприяла проникненню до Острога нових творів мистецтва, особливо це стосується іконопису та творів сакрального декоративно-ужиткового мистецтва. Мала Антоніна Дмитрівна і літературний талант, тому в книзі частково аналізується її діяльність як літератора, особливо її ставленню до національного питання (характеристика українців, росіян, поляків та євреїв).

Бендюк М. Графиня Антоніна Блудова та Остріг : Присвячено 200-літньому ювілею від Дня народження графині Блудової / М. Бендюк. - Остріг : Вид-во ун-ту "Острозька академія", 2013. - 162 с.