АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


м. Баранівка, Новоград-Волинського повіту, Волинської губернії
Етнографія Волині
м. Баранівка, Новоград-Волинсько...

Інше

Бухало Г. Круг містечка Берестечка : Короткий історичний нарис | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині

У книзі вміщено розповідь про важке життя українського народу в кінці XVI - першій половині XVII ст., про утиски його польськими панами; про героїчне минуле нашого народу доби Української козацько-гетьманської держави 1648 року - кінця XVIIІ ст. В книзі - опис однієї з найбільших битв в історії українського народу - битви, яка відома під назвою Берестецька. 

Книга також розповідає і про увічнення пам'яті трьохсот козаків і всіх, хто поліг у Берестецькій битві. На полі битви споруджено храм-мавзолей, в якому зібрані останки козаків. Далеко не кожний музей в Україні може похвалитися такою великою кількістю козацьких речей, які знайдено тут, буквально в кількох десятках, а то й кількох метрах від музею. В експозиції представлені безцінні речі, і з кожним роком колекція цих речей поповнюється. В експозиції музею сотні експонатів - шаблі, мушкети, кулі, пістолі, наконечники списів, монети, шкіряні гаманці, чоботи тощо.

У книзі розповідається і про будівництво архітектурного комплексу на колишньому острівці Журавлиха, і взагалі про історію поля, починаючи з середини XVIІ ст. і до наших днів.

Бухало Г. Круг містечка Берестечка : Короткий історичний нарис / Г. Бухало. - Рівне : Держ. ред.-видав. підприємство, 1993. - 102 с.