АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Структура населених пунктів Правобережної України у 1858 р.
Інше
Структура населених пунктів Прав...

Інше

Свєшніков І.К. Битва під Берестечком | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині

Автор вбачає своє завдання у новому детальному аналізі документів (спогадів, листів, універсалів, записів у архівах) про Берестецьку битву, у критичному зіставленні повідомлень різних авторів про окремі факти, у локалізації подій на підставі конфронтації письмових джерел і даних археологічних досліджень. Різноманітний матеріал, здобутий під час багаторічних розкопок місця Берестецької битви, дає не лише підставу для характеристики побуту, обладнання, озброєння козацької армії періоду Визвольної війни, але й розкриває рівень розвитку багатьох галузей ремесла на Україні в середині XVIII ст. та допомагає відтворити ряд невідомих досі історичних фактів.

Незважаючи на те, що авторові були доступні не всі документи про Берестецьку битву (зокрема, деяка частина архівних збірок Польщі), використані в даній праці письмові та речові джерела слід визнати достатніми для розкриття характеру битви та її нової, значно більш повної і об'єктивної характеристики, ніж це могли зробити попередні дослідники. 

Вперше у науковий обіг вводиться багато унікальних, невідомих дослідникам предметів козацького та селянського побуту, проаналізовано організацію та озброєння українських повстанських військ.

Свєшніков І. К. Битва під Берестечком / І. К. Свєшніков. - Львів : Слово, 1992. - 304 с.