АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Островський Микола Олексійович (1904-1936)
Видатні діячі
Островський Микола Олексійович (...

Інше

Гуменюк С. Острозький православний традиціоналізм : світоглядні засади та орієнтири | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині

Монографію присвячено дослідженню історико-філософської спадщини першого на теренах України навчального закладу вищого типу - острозької слов'яно-греко-латинської академії.

Особливу увагу автор звертає на ту частину острозького книжництва, яка сповідувала православну духовну традицію, маючи її за сутнісне ядро культури.

Феномен острозького традиціоналізму проаналізовано на широкому тлі історичних та соціокультурних процесів. З'ясовано його витоки, світоглядні пошуки та орієнтири, котрі найбільшою мірою вплинули на розвиток богословсько-персоналістичної концепції "внутрішньої людини", яка відіграла важливу роль у формуванні морально-релігійної парадигми українського філософського мислення.

Монографія розрахована на науковців, викладачів філософії та історії, аспірантів і студентів, усіх, хто цікавиться українською історією та культурою.

Гуменюк С. Острозький православний традиціоналізм : світоглядні засади та орієнтири : монографія / С. Гуменюк ; М-во освіти і науки України. Нац. ун-т водного господарства та природокористування. - Рівне, 2013. - 191 с.