АвторизаціяОпитування

На Вашу думку чи оперативно та змістовно наповнюється на веб-сайті розділ «Новини», чи стає Вам ця інформація у нагоді?
 

Фотогалерея


Грот с часовнею св. Николая в селе Гульче, Острожского уезда
Пам'ятки. Рівне
Грот с часовнею св. Николая в се...

Інше

Гон М.М. Із кривдою на самоті: українсько-єврейські взаємини на західноукраїнських землях у складі Польщі (1935 - 1939) | Друк |
Новини - Нові книги Історичної Волині

Гон М. М. Із кривдою на самоті: українсько-єврейські взаємини на західноукраїнських землях у складі Польщі (1935 - 1939) : монографія / М. М. Гон. - Рівне : Волинські обереги, 2005. - 192 с.

Книга М. Гона - перша в сучасній українській історіографії спроба комплексного дослідження українсько-єврейських взаємин у Західній Україні 1935 - 1939 рр. Європейські політичні та економічні процеси, на думку автора, - фактори, що сприяли усталенню конфліктного характеру стосунків українців та євреїв. При цьому ані одні, ані другі не виявили готовності до взаємодії в боротьбі з кривдою, якої вони зазнавали в передвоєнній Польщі.

Книга адресована історикам, політологам, краєзнавцям, студентам та широкому колу читачів, що цікавляться міжнаціональними взаєминами.

Зміст

Розділ І. Своя/чужа держава: фактор консолідації чи роз'єднання?

Розділ ІІ. Соціальна модернізація чи збереження старого status guo: українсько-єврейське протистояння на тлі Великої депресії.

Розділ ІІІ. Трагедія Наддніпрянщини - західноукраїнське відлуння.

Розділ IV. У сутінках коричневої Європи: українсько-єврейський конфлікт довкола проблеми союзників.

Розділ V. Єврейське питання у візіях західноукраїнського політикуму.